Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký odľahčený športový alebo golfový kočík "na leto"?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

rada by som sa spýtala na Váš názor. Máme 10 mesačné dieťa a 2 kočíky - Bugaboo Buffalo a Gesslein F6 do terénu. Používame už športové časti. Keďže oba kočíky sú dosť robustné a ťažkopádne, zvažujem kúpu ešte jedného, odľahčeného "letného" kočíka, ktorý by sme mohli zobrať napríklad aj o rok na dovolenku k moru.

Dcéra v kočíku spáva takže chcem niečo pohodlné, čo sa dá sklopiť do úplného ľahu a aby ma dlhšiu striešku - proti slnku. Cena nezohráva rolu. Kamošky mi radia kočíky Macleren, tie sa mi však veľmi nepáčia dizajnovo. Celkom sa mi pozdáva novinka Gesslein - Smiloo Happy Plus. Veľmi sa mi páči aj golfový kočík od Elodie Details, ale neviem či tam zase nejde len o krásu na úkor kvality.

Ďakujem veľmi pekne

Ahoj!

Pripájam sa ku kamoškám - kočíky značky Maclaren, napríklad taký Quest alebo Techno XT, sú super a kvalitnou voľbou, výbornou aj na viac rokov a aj pre veľké dieťa.

Gesslein Smiloo Happy+ je podľa mňa dobrým konceptom, ale produkty Smiloo sú, zdá sa, kvalitovo nižšie než hlavný rad Gesslein kočíkov. Okrem toho, tento model nie je až taký kompaktný po zložení, preto by som radšej v podobnej kategórii hľadala niečo skladnejšie. Mojimi voľbami by boli možno Baby Jogger City Mini Zip, Baby Monsters Kuki, alebo napríklad Mutsy Nexo či Nuna Pepp Luxx.

Pozrela by som, najmä kvôli úspore priestoru, aj mini “cestovné” športiaky ako GB Qbit+, Jané Rocket či text. Z “viac štýlových” modelov v tejto kategórii by som obzrela Cosatto Woosh XL.

Elodie Details Stockholm Stroller je krásnym, a prepracovaným golfovým kočíkom, ALE extrémne dlhým po zložení, čo je pre mňa osobne jednoducho príliš. Kvalita je dobrá, ale vzhľadom na cenu nie až taká, aby sa vyslovene oplatilo do neho investovať (aspoň z môjho pohľadu). Z golfových kočíkov, ktoré sú krásne a zároveň praktické, skladné a priestranné by som ja osobne uvažovala skôr o Easywalker Mini Buggy či Easywalker Disney Buggy. Lacnejším no štýlovým a praktickým golfovým kočíkom by bol zasa Koelstra Simba T4. Skvelou hybridnou voľbou s vlasnosťami golfiek no spojenou rúčkou je aj Cybex Callisto.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.