Aký športový kočík po G-Mini Grand vybrať pre deväťmesačnú?

Zodpovedané
26. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som nový športový kočík pre moju dcérku má 9 mesiacov, no kvôli Covidu je všetko zavreté a mne sa už nechce čakať - natrepaná je v G-mini Grand 2v1 a neleží rovno, už mi to lezie na nervy. Tak rozmýšľam nad objednaním, len si neviem vybrať 😀 Toľko som pozerala, hľadala, tak Vám tu napíšem a budem rada, keď mi budete vedieť poradiť.

Takže Joie Mytrax je fajn, Joie Litetrax 4 Air vraj je menší no neviem, nevidela som, Versatrax je teraz u mňa asi naj kvôli košíku a dizajnu, no tá strieška a či tam bude mať dosť pohodlia... Páči sa mi značka Moon, len je málo recenzií a neviem, aké majú kolesá a kvalitu, či je to dosť priestranné, - Moon Resea Ocean sa mi páči, že je z recyklovaného materiálu, no žiadne videá a recenzie :-/ Valco Snap 4 Trend, no vyhovovalo by, len mali zlé skúsenosti ohľadom praktickosti... No nedá sa vybrať, či mám radšej čakať, kým otvoria obchody, aby som mohla vyskúšať aj s dcérou?

Ahoj,

jasné, že sa dá vybrať aj online, nestresuj sa. Skôr poradím najprv sa ukľudniť a ujasniť si priority. Napr. uvádzaš otočné aj neotočné modely - premysli si, potrebuješ otočný športiak? Lebo ak to nie je priorita, rovno vylúč otočné modely, neotočné budú ľahšie, priestrannejšie, ale aj lacnejšie. A z dlhodobého hľadiska ti proste skôr vydržia.

Na druhú stranu, ak otočný model vyžaduješ, bude proste menší priestorom a aj menej skladný, ale teda na dieťa uvidíš.
Tam by som z tých cenovo dostupných, ak ti o priestor ako tak ide, asi odporučila Joie Versatrax. Na striešku predsa vždy vieš doplniť clonu, alebo si ju v najhoršom dať napr. na sashe prešiť za dlhšou.

Joie Versatrax

Kolesá Moon ReSea S sú gumové, kvalita je fajn. Nečakaj nejak veľa odpruženia - je to menší, skôr mestský kočík, to je celé.

Moon ReSea S

Z neotočných pre menšiu dcérku, pozri napr. Mutsy Nexo. Je to veľmi príjemný model, aj keď teda tiež mestskejší.

Mutsy Nexo

Fajn je aj ABC Design Okini.

ABC Design Okini

Ak nevadí vyššia váha a šikmejší sed, tak priestorovo budeš s Britax B-Motion 4 Plus myslím si spokojná, je to ultra dlhá ložná plocha.

Britax B-Motion 4 Plus

Tak ešte poradím znovu si premyslieť kritériá na skladnosť, sedadlo, cenu, terén. Prinajhoršom - objednáš cez eshop, doma poskúšate a ak nesadol, do 14 dní máš právo kočík vrátiť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli