Aký športový kočík s dobrým košíkom a aj do terénu?

Zodpovedané
14. feb 2019

Ahoj.

Vyberam sportovy kocik pre moju 14 mesacnu dceru. Momentalne mame trojkombinaciu Stokke Trailz a golfac Maclaren BMW. Mam ale pocit, ze v Stokke sportovej casti nam zacina byt pritesno a hlavne na presuny je to neskladny kocik, i ked ho milujem 🙂. Maclaren mame na presuny a dovolenky, len zrovna tento typ nema poziciu lezmo. Preto zvazujem predat oba a kupit si pohodlny, skladny sportak vhodny aj do tazsich terenov. Teda mal by mat asi nafukovacie kolesa. Vykukala som si a rozmyslam medzi Valco Snap 4 Sport a Cybex Balios S. Ktory je vhodnejsi, popripade aky by si este odporucila? Kocik by mal mat aj dobry nakupny kosik.

Dakujem.

Ahoj,

Valco Snap 4 Sport i Cybex Balios S sú fajn a funkčné kočíky, ale ty spomínaš aj ťažší terén - ako veľmi náročný máš na mysli?

Pretože Valco je tvrdší kočík, ktorému nafukovačky určite pomôžu, ale stále zostáva prevažne mestským. Nie je veľmi robustným a ani odpruženým tak, aby to bol ozaj nejaký ťažší terén. Balios S je odpružený už podstatne lepšie, ale zasa nemá terénne kolesá (predné sú penové, zadné pogumované).
Podobnou možnosťou je aj Gesslein S4 alebo Joie Mytrax s penou plnenými pneumatikami.

Valco Baby Snap 4 Sport

Cybex Balios S

Gesslein S4 Air+

Joie Mytrax

Ak chceš ešte terénnejšiu možnosť, bude treba asi zvážiť, ako veľmi ti nevadí vyššia váha alebo menej skladný podvozok.

Takým nejakým stredom by však mohol byť Mountain Buggy Urban Jungle, Easywalker Mosey+, Emmaljunga Scooter 4S či novinka Jané Kendo.

Mountain Buggy Urban Jungle

Easywalker Mosey+

Emmaljunga Scooter 4S

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli