Alternatíva ku kombinácii Britax Go Big2 - BJ City Premier? Alebo je Go Big správnou voľbou?

Zodpovedané
12. dec 2019

Ahoj,

vyberám kočík pre druhé bábätko. Narodí sa až začiatkom leta, ale už teraz rozmýšľam, ktorý kombinovaný kočík vybrať.

Môj plán je Britax Go Big2 aj s vaničkou. Trochu ma odrádza tá hmotnosť, pred vchodom do domu máme pár schodov, ale nič hrozné, asi 4 schody. Skladnosť nevadí, obe autá majú veľký kufor. Nechcem žiadny dizajnový, v prvom rade mestský kočík. Pri prvom som taký vybrala, v meste chodníky okej, no inak žiadna sláva. Skôr mi ide na prvom mieste o funkčnosť a jazdné vlastnosti aj po iných povrchoch - les, lúka, štrk atď., keďže sa veľa prechádzame kade-tade. Veľká vanička, aj športová časť, tiež by mala byť otočná, ale nemusí byť. Dlhááá strieška, veľký košík, bezúdržbové dobre odpružené kolesá, keby sa dalo bábo aj trochu pohojdať bolo by to fajn. Mal by byť štvokolesový, ideálne by bolo, keby som ho vedela naozaj občasne využiť aj pri korčuľovaní ľahkým tempom. A aby som ho vedela po využití čo najjednoduchšie predať.

Ešte pozerám Baby Jogger City Premier, ale nie som si istá tým korýtkom - a strieška sa mi zdá z fotiek krátka. Poraď čo este pozrieť. Rozpočet do tých 1000 eur maximálne.

Ďakujem pekne za radu.

Ahoj,

Ja by som sa Britax Go Big2 do pár schodov nebála. Keby si ho musela vynášať na tretie poschodie, tam neodporúčam. Ale mimo toho, pár schodov vytiahneš s čímkoľvek, akýmkoľvek kočíkov, hoc dozadu po zadných kolesách. Ak je to naozaj len pár schodov a skladnosť neriešiš, podľa mňa je to jedna z naj volieb, čo môžeš spraviť - funkciami, priestorom, košíkom, jazdnými vlastnosťami. Za mňa Go Big2 áno.

Britax Go Big2

Baby Jogger City Premier je ďalšou skvelou voľbou, takže chválim tvoj vkus i uvažovanie. Super vo väčšine ohľadov a korýtko je u tohto modelu extra priestranné. Strecha nie je malá, je absolútne dostatočná. Takže za mňa áno, aj keď, kvôli kolesám, nie úplne do ťažkého terénu.

Baby Jogger City Premier

Ja by som ešte navrhla aj Emmaljunga NXT60 F (rovný ľah) alebo NXT60 (korýtko) - ale cena tu môže byť aj vyššia.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Ak by si bola ok aj s bazárovým modelom, za mňa by jeden z topov tejto kategórie bol aj Bugaboo Buffalo.

Bugaboo Buffalo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli