Anatomické sedadlo športového kočíka - je to to isté ako korýtkový sed?

Zodpovedané
3. nov 2020

Ahoj,

Anatomické sedenie znamená korýtkové?

Ďakujem

Ahoj,

áno, ale záleží samozrejme kde a ako to bolo uvedené (kontext). Všeobecne sa korýtkové, teda anatomicky tvarované (anatomické - podľa bábätka prirodzene skrčeného v maternici), prípadne nazývané aj ergonomické sedadlo označuje niektorým z týchto pojmov.

Samozrejme, niekto mohol tento pojem použiť aj na nekorýtko s tým, že chcel zdôrazniť svoje presvedčenie o tom, že anatomický je v nejakom prípade práve nekorýtkový ľah. Takže je to fakt od osoby, od kontextu.

Okrem toho, takúto vlastnosť máme uvedené pri modeloch kočíkov aj v našej Kočíkopédii.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli