Autosedacka 15-36 kg, do 150 eur, bez isofixu - čo najbezpečnejšia v rámci možností. Romer Kid II?

Zodpovedané
20. nov 2019

Ahoj,

pozeram autosedacky pre dcerku a chcela by som sa s tebou poradit. Ktoru by si mi odporucila z kategorie 15-36 kg, bez isofixu? Chcela by som co najbezpecnejsiu v ramci moznosti, aj ked je mi jasne, ze bez isofixu to nikdy nebude take bezpecne ako s nim, ale v aute bohuzial moznost isofixu nemame... Teraz mame Romer King II, s tou som spokojna, takze som pozerala Romer Kid II, co na nu povies? Moj rozpocet je cca do 150€.

Dakujem

Ahoj,

v jednej veci sa trošku mýliš - nie je pravda, že by autosedačky bez Isofixu boli výrazne menej bezpečné ako tie Isofixové Získavajú body za bezpečnosť v testoch, áno - kvôli jednoduchosti správnej inštalácie. Ak ale aj klasickú, neisofixovú autosedačku, samozrejme kvalitnú a dobre hodnotenú, nainštaluješ správne, bezpečná jednoznačne bude plus mínus rovnako, ako rovnaká Isofixová.

Britax-Römer KID II je jednoznačne úplne fajn voľba, kľudne do nej choď.

Autosedačka Britax Römer Kid II Black Series

Autosedačka Britax Römer Kid II Black Series je prenosná, ľahká a bez Isofixu. Poskytuje najvyššiu ochranu pre staršie deti. Môže sa ľahko prenášať medzi automobilmi a upevňovať pomocou trojbodového bezpečnostného pásu.

Ešte lacnejšou, stále dobrou by bola Britax-Römer Adventure a za nás môžem odporučiť aj Maxi-Cosi Rodi SPS (chalani sú v Rodi veľmi spoko). Vynikajúce hodnotenia má tiež Joie Trillo LX, ktorú môžeš i nemusíš použiť aj s Isofit (potobné ako Isofix) konektormi (keby ste niekedy vymenili auto, alebo použili v inom aute, je to fajn možnosť). Aj Joie Duallo je super - obe z pohľadu bočného nárazu, ako aj obsahu (nijakých) škodlivín.

Autosedačka Britax Römer Adventure

Autosedačka Britax Römer Adventure je bezpečná, veľmi ľahká a ľahko sa prenáša. Je testovaná spoločnosťou ADAC (ADAC Online 05/2019) a získala hodnotenie "DOBRÝ" a známku 2,1.

Autosedačka Joie Trillo LX

Autosedačka Joie Trillo LX zaistí bezstarostnú jazdu dieťaťa od jeho cca 4 rokov. Patrí do skupiny 2/3.

Autosedačka Joie Duallo

Autosedačka Joie Duallo zabezpečí bezstarostnú jazdu dieťaťa približne od jeho zhruba 4 rokov, teda od 15 – 36kg. Isofix konektory upevnia autosedačku na Isofix úchyty v automobile a zaistia ešte lepšie bezpečnostné vlastnosti autosedačky.

S prianím pekného dňa,
Zuzana Švantnerová
poradkyňa výberu autosedačiek
www.detivaute.sk
Facebook: Deti v aute