Autosedačka Cybex Aton 5 ku Bugaboo Fox2 (súčasť setu) - alebo ju mám vymeniť za polohovateľnú Joie i-Level, Cybex Cloud?

Zodpovedané
4. nov 2020

Ahoj Eli.

Vo Vandastore bola resp. je akcia a objednala som BGB Fox2 v cene s autosedackou Cybex Aton5. Povodne som vsak chcela polohovatelnu Joie i-Level alebo Cybex Cloud. Je tam nejaky velky rozdiel medzi tymito 3 autosedackami, co sa tyka vahy, bezpecnosti a komfortu dietata? Neviem ci mam k Atonu dokupit iba bazu alebo ju predat a kupit niektoru z tych dvoch s isofix bazou?

Dakujem za radu.

Ahoj,

Cybex Aton 5 je úplne ok autosedačka a bezpečnostne je tiež dobrá. Ak budete cestovať len občasne a nie dlhé trasy, podľa mňa si ju kľúdne môžte nechať.

Akurát za Cybex Cloud by som ju ale nemenila, lebo je fajn, že je polohovateľná, ale nie za jazdy - akurát na konštrukcii. A moc dieťatko voziť len v autosedačke na konštrukcii pravdu povediac neodporúčam. Na dlhšiu prechádzku si radšej ber vaničku alebo autosedačku.

Cloud je dobrým riešením, ak si neplánuješ kúpiť vaničku, ale naopak vieš, že často medzi labzovaním kade tade budeš mať bábo na konštrukcii v autosedačke, takže môže byť sklopené.

Ak meniť, tak jednoznačne za i-Level od Joie. Je to najpraktickejšie riešenie, lebo polohovať do ľahu môžeš aj na konštrukcii kočíka, ale aj počas jazdy. Takže ak plánuješ jazdiť dlhé trasy alebo veľmi často aj s bábom, tak potom do ľahu sklopná (aj za jazdy) i-Levelje určite omnoho optimálnejšia. Na občasné použitie si na tých 10 - 12 mesiacov ale vystačíš aj s Aton 5.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli