Britax Go Big 2 alebo..? Aký kombinovaný kočík na čo najdlhšie využitie a aj na terén, no pre drobnú mamičku?

Zodpovedané
18. nov 2020

Dobrý deň,

Veľmi sa mi páči kočík Britax Go Big 2, chcela by som ho kúpiť, áno je dosť veľký, ale funkcie a všetko sa mi na nom páči. Veľký košík, priestor pre dieťa, vydrží mi tie tri roky, nemusím meniť po roku a pol za iný športiak.

Lenže skládny moc nie je, bývame v byte, do výťahu sa zmestí - to by problém nebol, aj do auta. Ale ja mám na výšku 164 cm a váhu, keď nie som tehotná, okolo 50 kg. Čiže neviem, či je to najlepšia voľba pre mňa.

Prípadne nejakú inú alternatívu k tomuto kočíku, čo by spĺňala všetky kritériá cca ako tento, ale bol by vhodnejší vzhľadom na moju výšku a váhu.
Milujem byť vonku a dlhé prechádzky mestom, parkom, v prírode, po vale. Partner je zas vysoký - ten má 193 cm výšku. Ale prioritne budem kočíkovať ja.

Chodbu máme v byte celkom veľkú, to tiež by asi až tak nevadilo, mať na chodbe taký veľký kočík. Alebo potom radšej iný typ od Britax?

Keby nepozerám na tú praktickú stránku, tak sa mi páčila aj Zopa, Moon, Cybex, ale ten kvôli cene z druhej ruky. Chcem nejaký kočík, ktorý využijem od narodenia dieťaťa až pokým kočík nebude treba.

Termín pôrodu mám v polke februára.

Ďakujem za vašu radu.

Ahoj,

ak si ozaj také nízka a drobná/útla, asi ti nakoniec Britax Go Big2 skôr neodporučím. Naozaj je to na ťahanie najmä tebou samotnou nie veľmi optimálne a bude to pre teba skôr záťaž, najmä s vaničkou.

Britax Go Big2

Odporučila by som ti potom naozaj skôr Easywalker Rudey. Odpruženie aj jazdné vlastnosti vyzerajú super. Je to nižší a menší kočík (no s obrovským košíkom). Nie je ani taký drahý.

Easywalker Rudey

Okrem neho mi príde, že by ti sadol aj Gesslein FX4 Clasic či FX4 Life.

Gesslein FX4 Classic

Gesslein FX4 Life

To je váhovo aj skladnostne lepší kočík. Výška nadstávb sa dá výškovými adaptérmi regulovať. Plus je celkovo spravený tak, že kvalitatívne aj priestorovo vydrží. Ako som už spomínala v predchádzajúcom tvojom dotaze, tak u otočného kočíka by som tak úplne s výdržou aj pre trojročné dieťa napr. nerátala. Obvykle okolo 2 rokov sa potreby dieťatka aj teba zmenia a postačí niečo neotočné jednoduché.

A ak by si v bazáriku natrafila, tak aj Emmaljunga NXT60 F by bola super voľba na kvalitné aj dlhé prechádzky s ozaj super dlhou ložnou plochou sedadla.

Emmaljunga NXT60 Flat

Mojím posledným jazdne skvelým tipom aj do terénu by potom bol nižší Concord Wanderer. Z outletu si ho dovoliť budeš môcť určite. A aj keby si náhodou neskôr kočík menila, predáš ho plus si toľko nezaplatila.

Concord Wanderer

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli