Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cestovný kočík - ľahký no s vyššou než 15 kg nosnosťou. Maclaren Atom?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

hladam ľahký cestovný kocik, skladný do auta/vlaku/lietadla. Pozerala som, avšak väčšina má nosnosť do 15kg dieťaťa. Nosnejší som našla Maclaren Atom. Je aj iná varianta, o niečo lacnejšia?

Pozerala som aj Britax Holiday, Mountain Buggy Nano, Easywalker XS, Baby Jogger City Tour.

Ďakujem
Ada

Ahoj,

Maclaren Atom je jednoznačne dobrá možnosť, ak je nosnosť tvojou najhlavnejšou prioritou. Je pekný, dobre prepracovaný, super strieška.

Maclaren Atom

Maclaren Atom je extrémne ľahký a kompaktný športový kočík a zároveň prvý športiak tohoto typu, aký kedy značka vydala. Vďaka minimálnym rozmerom spĺňa kritériá pre príručnú batožinu, a tak je skvelým spoločníkom na výletoch a dovolenkách. Tento fakt podčiarkuje aj praktický pás na prenášanie na ramene či výborne odvetrávané, z veľkej časti sieťované sedadlo doplnené rozšíriteľnom UV strieškou so šiltom. To môžeš kompletne polohovať do ľahu dostatočného i pre nesediace deti, pričom naviac je vybavené obojstrannou polstrovanou vložkou (na jednej strane s veselým vzorom). Bezpečnosť zvyšuje aj integrované zábrana proti vypadnutiu pre najmenšie bábätká. Samozrejmosťou sú tiež už “klasické” vlastnosti kočíkov značky Maclaren ako doživotná záruka, prateľné poťahy, reflexné prvky, odolné a odpružené kolesá, kopa výbavy v sete či kvalitné päťbodové bezpečnostné pásy. Dokúpiť môžeš okrem autosedačky s adaptérmi i vložnú vaničku Maclaren, a tak Atom plne využívať na cestách hneď od narodenia.

Z lacnejších variánt jednoznačne pozri CBX Etu Plus.

CBX Etu Plus

CBX Etu Plus je vyššou verziou modelu CBX Etu, vybavenou extra funkciami. Rozdielom Pluskovej a základnej verzie sú najmä väčšie gumené kolesá vyššieho modelu, ako aj strieška s okienkom, ktorá sa dá rozzipsovaním predĺžiť o vetraciu sieťovanú časť. Tak ako aj nižší Etu, aj Etu Plus si so sebou môžeš vziať na palubu lietadla. Jeho nízka váha a kompaktné, jednoručné skladanie ho predurčujú na cestovanie, výlety a dovolenky lietadlom i akýmkoľvek iným dopravným prostriedkom. Skvelou je aj možnosť ho jednoducho prenášať na ramene či v dodávanej prenosnej taške. Pre najmenších je vybavený plne sklopným sedadlom, polstrovaním a schopnosťou prijať pomocou dokúpiteľných adaptérov autosedačku s úchytmi typu Maxi-Cosi.

Mountain Buggy Nano je jednoznačne tiež super nápad, rovnako ako je aj Easywalker Buggy XS či BJ City Tour. Všetko sú to super kočíky - možno lepšie ako Britax Holiday, ktorý sa nepolohuje a je to trochu hrkálka.

Mountain Buggy Nano

Mountain Buggy Nano je ultraľahký, ultra kompaktný športový kočík. V dvoch krokoch ho dokážeš zložiť na rozmer väčšej tašky. V roku 2015 vyhral okrem iných aj cenu RedDot. Športové sedadlo možno polohovať len čiastočne, preto je vhodné pre samostatne sediace deti. Kočík môžeš od narodenia využívať len s autosedačkou pripojiteľnou pomocou pásov a gumičiek ukrytých pod sedadlom.

Nano má úzku stopu vďaka ktorej je jednoducho ovládateľný i v užších priestoroch. Napriek tomu je však dostatočne pohodlný aj pre väčšie dieťa. Jeho minimalistickosť a pomerne otvorené sedenie ho predurčujú najmä na cestovanie. Množstvo dokúpiteľného príslušenstva však umožňuje kočík využívať aj ako hlavný kočík pre aktívnych rodičov či tých s menším priestorom, no väčšími nárokmi. Na výber máš madlo, zimnú podložku, fusak, lyže na sneh či piesok či pripojiteľnú kolobežku pre staršieho súrodenca.


Easywalker Buggy XS

Easywalker Buggy XS je novinkou začiatku roka 2018. Je to luxusný ultraľahký kočík s veľmi kompaktným skladaním, ktoré zvládneš aj jednou rukou. V zloženom stave spĺňa podmienky pre príručnú batožinu do lietadla. Aj rozložený sa s ním zmestíš kamkoľvek vďaka šírke len 44 cm. Malé odpružené kolieska sú na nenáročnom teréne veľmi dobre ovládateľné. Pohodlne polstrované sedadlo s dlhšou chrbtovou opierkou zvládne aj väčšie dieťa. Keďže sa dá polohovať až do ľahu, je vhodné už od narodenia. Naviac k nemu môžeš pomocou adaptérov pripojiť autosedačku, čím vytvoríš praktický cestovný systém.


Baby Jogger City Tour 2

Baby Jogger City Tour 2 vyšiel vo februári 2019. Je pokračovaním modelu City Tour s niekoľkými vylepšeniami. Najdôležitejšími sú polohovanie chrbtovej opierky až do ľahu, hlbšie sedadlo, možnosť prispôsobenia nožnej opierky a tiež kompatibilita s vaničkou a autosedačkou, vďaka čomu je City Tour 2 plne využiteľný už od narodenia. Vylepšeným je aj jednoručný systém skladania, pričom zložený stále vojde do rozmerov nutných pre príručnú batožinu do lietadla. Pre pohodlie pri cestovaní je dodávaný aj s taškou na prenos.


Britax Holiday

Britax Holiday je ultraľahkou, ultrakompaktnou novinkou pre rok 2017. Výhodou tohto “prázdninového” golfového kočíka je aj jeho čiastočne sieťované, dobre vetrané sedadlo, výborné do horúceho počasia. Textílie sedáku sú natiahnuté na konštrukcii bez možnosti akéhokoľvek polohovania. Kočík teda využiješ pre staršie, už samostatne sediace dieťa. Zložený kočík môžeš pomocou pásu či dokúpiteľného ruksaku prenášať na ramene.

Ono dosť záleží, čo ďalšie by bolo prioritou, napr. kolesá sú jednoznačne väčšie u Etu Plus. Ozaj do lietadla by bol MB Nano či tebou spomínaný Atom. Jazdne je aj City Tour fakt super.

A nosnosťou by som sa až tak netrápila. Je to dané normou a tie vyššie obvykle znamenajú, že si výrobca priplatil za extra test. Tie kočíky to unesú tak či tak, problémom je skôr, aby aj opierka a celkový priestor boli ok aj pre väčšie dieťa.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.