Chceme vymeniť Hartan Racer GTS - o akom športiaku uvažovať?

Zodpovedané
11. feb 2019

Ahoj,

môžeš mi poradiť, za aký športový kočík by bolo najlepšie vymeniť Hartan Racer GTS? Chodíme často autom a s Hartanom je to fakt makačka... Naložiť do auta a vyložiť a tak stále dokola. Strašne moc sme chceli Hartan, lebo je to "Nemec", ale teraz nám príde veľmi ťažký na prenos a aj taký mohutný. Je nejaký športový kočík, ktorý je pre dieťa dosť priestranný, veľký? My sme vysokí a aj syn 11 mesačný je dosť veľký, má 11kg. Ľahko skladný, vhodný do každého terénu, u nás na ceste je zámková dlažba - tak nech sa syn nevytrasie. Najlepšie by bolo s otočným sedením, ale zároveň menší od Hartanu? Oslovil ma Petite&Mars Street, manželovi príde tiež veľký ako Hartan... tak neviem.

Ďakujem za radu

Ahoj,

Petite&Mars Street s nafukovacími kolesami by mohol čiastočne vyhovieť, no rátaj s tým, že to je tvrdší kočík bez reálneho odpruženia. V porovnaní s Hartanom to bude určite podstatný rozdiel. A nezabudni, že otočný nie je. Čo sa skladnosti týka, je určite kompaktnejší než Racer GTS.

Petite&Mars Street

Typovo podobnými kočíkmi (neotočnými) na zváženie by mohli byť aj Espiro Sonic Air, Coletto Joggy, Gesslein S3 Air+, Joie Mytrax či moja osobná preferencia - Baby Jogger City Mini GT.

Espiro Sonic Air

Coletto Joggy

Gesslein S3 Air+

Joie Mytrax

Baby Jogger City Mini GT

Ak ale požaduješ otočné sedadlo a zároveň dobré jazdné vlastnosti a priestranné sedadlo, je to ťažšie.
Mne osobne príde ako najlepšie riešenie Jané Kendo, ale nerátaj s XXL sedadlom. Easywalker Mosey+ má ozaj vysokú chrbtovú opierku.

Možno aj mestskejší, no predsa len aj odpružený Cybex Balios S by mohol vyhovieť, je však tiež užší.

Jané Kendo

Easywalker Mosey+

Cybex Balios S

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli