Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Chceme vymeniť Hartan Racer GTS - o akom športiaku uvažovať?

Zodpovedané
11. feb 2019

Ahoj,

môžeš mi poradiť, za aký športový kočík by bolo najlepšie vymeniť Hartan Racer GTS? Chodíme často autom a s Hartanom je to fakt makačka... Naložiť do auta a vyložiť a tak stále dokola. Strašne moc sme chceli Hartan, lebo je to "Nemec", ale teraz nám príde veľmi ťažký na prenos a aj taký mohutný. Je nejaký športový kočík, ktorý je pre dieťa dosť priestranný, veľký? My sme vysokí a aj syn 11 mesačný je dosť veľký, má 11kg. Ľahko skladný, vhodný do každého terénu, u nás na ceste je zámková dlažba - tak nech sa syn nevytrasie. Najlepšie by bolo s otočným sedením, ale zároveň menší od Hartanu? Oslovil ma Petite&Mars Street, manželovi príde tiež veľký ako Hartan... tak neviem.

Ďakujem za radu

Ahoj!

Petite&Mars Street s nafukovacími kolesami by mohol čiastočne vyhovieť, no rátaj s tým, že to je tvrdší kočík bez reálneho odpruženia. V pororvnaní s Hartanom to bude určite podstatný rozdiel. A nezabudni, že otočný nie je. Čo sa skladnosti týka, je určite kompaktnejší než Racer GTS. Typovo podobnými kočíkmi (neotočnými) na zváženie by mohli byť aj Espiro Sonic Air, Coletto Joggy, Gesslein S3 Air+, Joie Mytrax či moja osobná preferencia - Baby Jogger City Mini GT.

Ak ale požaduješ otočné sedadlo a zároveň dobré jazdné vlastnosti a priestranné sedadlo, je to ťažšie. Mne osobne príde ako najlepšie riešenie novinka Jané Kendo, ale nerátaj s XXL sedadlom. Easywalker Mosey+ má ozaj vysokú chrbtovú opierku… Možno aj mestskejší, no predsa len aj odpružený Cybex Balios S by mohol vyhovieť, je však tiež užší.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.