Cybex Balios, alebo Jané Crosswalk? Bude vanička Baliosu dostatočná do zimy?

Zodpovedané
13. máj 2019

Ahoj,

prosím ťa o pomoc. Mam Cybex Balios športový a chcem dokúpiť hlbokú časť. Pozerala som ju a zdá sa mi taká príliš jednoduchá, slabá do zimy. Rozmýšľam nad Jane Crosswalk, páči sa mi vanička aj celkovo kočík ako taký. Bábätko sa má narodiť v novembri, čiže zimné dieťa. Ktory mám kúpiť? Ktorý sa ti zdá ako lepšia voľba?

Ďakujem za názor, želám pekný deň a všetko dobré 😉

Ahoj,

v prvom rade stojí za zamyslenie, či si s Baliosom spokojná - tak, že by si sa ho nerada vzdala. Pretože ak by tam bola odpoveď áno, tak by som ho nemenila.

Športiak je podstatne dôležitejší, ako vanička - a áno, máš pravdu v tom, že Cybex má jednoduché vaničky, ale nevidím to ako problém. Ak sa bojíš, že je tenká - tam je oveľa dôležitejší fusak, ako steny vane. Ak máš kvalitný fusak, dieťatko môže byť aj v športiaku a bude ok. Čo sa striešky vaničky týka, mohla by byť aj dlhšia - je taká priemerná. Tam ale, ak to bude naozaj potrebné, jednoducho pomôže clona (pri fusaku v zime stačí dobre ho utiahnuť a dieťatko zababušiť). Rozmerovo sa jedná o vaničky priemerné až väčšie, vydržíte pol roka určite.

Jané Crosswalk je určite dobrý, ale v porovnaní či už so Cybex Balios S, alebo Cybex Balios M (nespomínaš, ktorý máš na mysli), podstatne ťažší model. Zvládneš s ním aj terén, ale váha a celkovo väčší kočík budú veci, na ktoré si asi budeš musieť zvykať. Strieška a košík športiaku sú tiež menšími, ako u Cybexu. Vaničková časť je tak, ak teda hovoríme o tých s tvrdým dnom (nie skladacích), naozaj pevné a ochraňujúce - môžeš vaničku využívať aj v aute namiesto autosedačky. Mínusom týchto autovaničiek je ich menší rozmer - je možné, že už štvor-/päťmesačné dieťatko nevojde.

Jané Crosswalk

Cybex Balios S

Cybex Balios M

Tak celkovo - ak plánuješ terén, neboj sa kľudne ísť do Crosswalku. Ak ale ide čisto o hlbokú vaničku, až tak by som sa tým netrápila a ostala pri tom, čo máš - aj ušetríš, aj budeš (ďalej) spokojná bez zbytočného riskovania.

Treťou voľbou by mohol byť ABC Design Salsa 4, ak teda už kupovať nový kočík - kombinuje veľkú vaničku, XXL striešky, ok cenu a super odpruženie.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli