Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cybex Balios S versus Mutsy Nio, ktorý zvoliť na horší dedinský terén?

Zodpovedané
13. mar 2019

Dobry den.

Zhanam sportovy kocik pre moju polrocnu dcerku - lahky, jednoduchy na ovladanie a manipulaciu, aby sa dal skladat aj so sedackou a nezaberal vela miesta. Momentalne sa rozhodujem uz iba medzi 2 kocikmi, a to Mutsy Nio a Cybex Balios S. Kedze byvame na dedine, kde mame minimum chodnikov, vela kamienkov na ceste a sem-tam diery, zaujima ma, ktory z tychto kocikov je do uvedneho terenu vhodnejsi. Na nete som nasla recenziu, ze kolesa na Mutsy Nio sa po 2 mesiacoch vozenia po dedinskych cestach znicili, rovnaky teren vraj Cybex zvladol v pohode. Popravde som sa viac priklanala k Mutsy, zdal sa mi kvalitnejsi aj viac odpruzeny, po tejto recenzii vsak neviem.

Ktory by ste si vybrali vy?
Vdaka.
Janka

Ahoj,

no ani jeden z tebou uvedených nie je vyslovene terénnym kočíkom. S tým ale počítaš - ak to správne chápem, vyhovuje ti, že nie sú extrémne ťažké a sú aj relatívne dosť skladné. A teda, ak do “terénu”, teda na zlé cesty a dierami, je toza mňa plus mínus to isté. Oba majú penové kolieska, takže ich opotrebenie je niečo, s čím treba rátať. Je pravda, že na Mutsy Nio to bude vidieť trochu skôr - lebo pena na kolesách je hrubšia, ale aj o čosi mäkšia. Opotrebená pena na kolesách však nie je veciu, ktorá kočík znefunkční - trocha to uberá estetike, ale tie kolesá inak fungujú úplne normálne. Čo tam po zapichnutých kamienkoch alebo ošuchoch. 🙂 Výhodou Mutsy by som ešte v tomto prípade nazvla aj jeho o čosi vyššiu váhu v porovnaní s Baliosom, čo ho robí stabilnejším a “pevnejším”. Podľa mňa nie je zlou voľbou.

Cybex Balios S zasa, v porovnaní s Mutsy, poteší tou nižšou váhou, ktorú zasa oceníš pri skladaní, nakladaní, prenášaní a celkovej manipulácii. Jeho výhodu vidím aj v trochu lepšom odpružení a omnoho väčšej strieške, čo je jedna z jeho najväčších výhod. Preti by som na tvojom mieste zvážila prioritu váha x pevnosť x extra funkcie. Ja osobne trochu preferujem Cybex - táto značka mi vyhovuje z dizajnovej stránky i v spôsobe, akým kočíky jednoducho a prirodzene “fungujú” v ruke. No v tvojom prípade si myslím, že ani Muty určite nie je krok vedľa.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.