Cybex Mios alebo Easywalker Mini, ktorý vybrať?

Zodpovedané
11. mar 2019

Ahoj,

chcem sa spýtať, ktorý športový kočík je lepšia voľba - či Cybex Mios, alebo Easywalker Mini 2019 (len tam treba dokúpiť madlo a pláštenku). Ktorý kočík je väčší - myslím ložná plocha? Či je to tak na rovnako?

Ďakujem

Ahoj,

je zaťažko povedať, že ktorý je “lepší”, lebo každý má to svoje. Oba sú to dobré a kvalitné kočíky podobnej, teda napriek otočnému sedadlu ľahkej a výborne skladnej kategórie.

Easywalker Mini 2019 je verziou modelu Charley v Mini Cooper inšpirovanom dizajne - otočný, no maličký a ľahučký športový ako i kombinovaný kočík do mesta. Je krásny, aj keď dizajnovo špecifický a je to skôr nižší kočík (napriek zvyšovacím adaptérom). Ak potrebuješ čo najmenší, najskladnejší kočík, určite nie je zlou voľbou. Do terénu určite nie je, ale na bežnejších povrchoch bude jazda veľmi pohodlná. Jeho prednosťou je tiež väčší nákupný košík, než nájdeš u Cybex Mios a ešte kompaktnejšie skladanie.

Easywalker Mini 2019

Easywalker Charley

Cybex Mios je dizajnovo tak nejak modernejším, príťažlivejším kúskom, čo podčiarkuje lesklá spodná časť konštrukcie. Dôraz je daný na odvetrávanie, ktoré okrem striešky zabezpečuje aj sieťované sedadlo (chrbátik však vieš zakryť dokúpiteľnou vložkou). “Špecialitkou” sú aj kolesá ďalej od seba v prednej časti, čo mu zabezpečuje stabilitu naviac. celkovo je to kočík s dlhšou ložnou plochou a aj keď sedák je skôr užší, zmestila som do neho i štvorročného. Takisto na ňom ja osobne preferujem o čosi dlhšiu striešku a otočnú rúčku, ktorá mi príde lepšia z pohľadu menenia ťažiska podľa potreby.

Cybex Mios 2

Za mňa teda skôr Cybex Mios 2, asi aj kvôli dlhšej ložnej ploche, ale naozaj si nemyslím, že by si hoci i Easywalkerom urobila chybu. Je to skôr vec osobnej preferencie a ktoré z vlastností ty považuješ za prioritné.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli