Cybex Priam Lux Seat - budeme s vlastnosťami spokojní, keď sme predtým mali Britax Go Next?

Zodpovedané
1. jún 2020

Dobrý deň,

chcem sa s vami poradiť. Pri dvoch detičkách som mala kočík Britax Go Next s nafukovacími kolesami. Teraz čakáme tretie a veľmi sa mi pozdáva Cybex Priam dizajnovo - a proste som pre neho rozhodnutá. Len manžel má 2 metre a chcel by ísť zase do Britax Go Big, lebo bol veľmi spokojný s výškou rúčky a aj jazdnými vlastnosťami. Keď prechádzame z Britaxu na Cybex, myslíte, že budeme spokojní, čo sa týka veľkosti rúčky, odpruženia, jazdných vlastnosti do mierneho terénu a celkového hojdania na uspatie bábätka - v porovnani s Britaxom?

Ďakujem krásne za odpoveď.

Ahoj,

budem absolútne úprimná. Po Britax Go Next bude Cybex Priam veľkým štýlovým vylepšením. Ale čo sa týka jazdných vlastností, bude to podstatné zhoršenie komfortu. Priam je tvrdý, prevažne mestský kočík, ktorý aj keď prejde nejaké nerovnosti, budeš ich cítiť. Tiež ťažisko je podstatne lepšie u Britaxu, kde ani nevieš, že ho tlačíš (väčšinou), zato u Priamu to vieš podstatne viac. Celkovo, ak by mi išlo o štýl, prečo nie Cybex. Ale ak o pohodlie jazdy aj na nerovnostiach, za mňa jednoznačne Britax.

Britax Go Next

Cybex Priam so sedadlom Lux Seat

A k rukoväti - Cybex pasuje aj vyššiemu človeku. Dá sa to nastaviť, ale čím je vyššie vytiahnutá /jedná sa tam o teleskopickú rukoväť/, tým viac hrká/klepe sa, lebo má vôľu. Pripravila by som sa na to, že ak muž bude očakávať pohodlie ako pri Go Next, bude dlho frfľať.

Dovolila by som si navrhnúť iný kompromis, neviem ale, či pre teba akceptovateľný. Zaobstaraj si Go Big, ak ste boli spokojní - budeš akurát nešťastná, že si vymenila štýl za funkčnosť.

A pre svoju vlastnú túžbu mať niečo pekné ti poradím vziať malý Cybex Mios, kľudne v nejakej peknej limitke (hoc z bazáru). Je jazdne v skutočnosti lepší a okrem toho Britax môže byť na terén a Mios do auta, na nákupy, na cestovanie. Budeš tak mať pokryté všetky kľúčové požiadavky a dva kočíky na dve rôzne využitia.

Cybex Mios

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli