Cybex Priam versus Britax Go Big?

Zodpovedané
27. nov 2018

Ahoj,

potrebujem poradiť, ktorý kočík definitívne kúpiť. Rozhodujem sa medzi Cybex Priam a Britax Go Big. Väčšinou chodím autom, čiže nakliknutá autosedačka je zhruba do 10m využívaná najviac. Potom samozrejme vanička na prechádzky, neskôr športiak. Terén je taký všelijaký, ale zase nie je to len samá jama. A aby bol skladný - síce v jednom aute máme veľký kufor, ale v druhom aute je kufor úzky.

Ktorý kočík je praktickejší? Prípadne kvalitnejší? Alebo ktorý by ste si vybrali vy podľa vlastností a funkcií? Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade chcem poznamenať, že oba Tebou vybrané kočíky sú skutočne dobrou a kvalitnou voľbou s množstvom funkcií (čo tiež odráža ich cena 🙂). Výborné aj na rozbité chodníky či dokonca aj nejaký ten náročný terén. V teréne by si ocenila skutočne mäkkučké odpruženie Go Big, no tu to pre Teba bude pre tento kočík asi končiť. Spomínaš totiž, že potrebuješ, aby bol skladný. Čo sa kompaktnosti týka, určite pôjdeš skôr do Priamu. Britax Go Big je totiž väčší a ťažší kočík, ktorý po zložení ani zďaleka nepatrí k najmenším. Keby si preferovala korýtkové sedenie, Priam je dostupný aj vo verzii s 2v1 korýtkovým Light sedadlom.

Britax Go Big2

Cybex Priam so sedadlom Lux Seat

Cybex Priam so sedadlom Light Seat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli