Cybex vs Bugaboo vs Joolz - či iný kombinovaný kočík do mesta + sem tam terén? Nižšia mamička, pravidelné cestovanie...

Zodpovedané
31. júl 2020

Ahoj 🙂

V decembri má prísť na svet náš prvorodený drobec, takže sme sa začali pozerať po vhodnom kočíku. Bývame v Bratislave, v byte s výťahom, ale pravidelne cestujeme na víkendy autom za rodičmi do Turca, takže potrebujeme kočík do mesta aj sem tam do prírody. Moja výška je do 160 cm.
Nakoľko tých kočíkov je na trhu neuveriteľne veľa, je ťažké si spraviť nejaký prehľad, keď človek ani dobre nevie, čo má pozerať.

Na predajni nám radili kočík Bugaboo, ktorý sa nám naozaj svojimi vlastnosťami a predovšetkým ľahkosťou páčil, avšak dizajnovo až tak nie - mne sa o niečo viac páčil priam od Cybexu, ale za nevýhodu považujem napr. fakt, že strieška sa nedá sklopiť napríklad až tak ako práve na Fox2. Vizuálne sa mi pozdáva aj kočík Joolz, neviem ale úplne tieto kočíky porovnať, prípadne iných podobných adeptov ktorí stoja za pozornosť?

Vďaka za každú radu!

Ahoj,

Bugaboo Fox 2 je v tomto prípade z pohľadu váhy, ovládateľnosti v meste aj na občasnom teréne, celkovej manipulácie aj pre nižšiu mamičku - naozaj ideálna voľba. Najmä a predovšetkým ešte dokonca po tom, čo vravíš, že ste ho skúšali a vlastnosťami sa vám páčil. Uváž, budeš ho používať denne, ešte o dosť viac než dizajn bude tá manipulácia a váha dôležitá, keďže aj dieťatko bude rásť a kočík zaťažovať. A ešte je to aj model, po ktorom je veľký dopyt, takže ho po dopoužívaní aj predáš. Za mňa funkčnosť > dizajn a BGB dizajn je fakt podarený.

Bugaboo Fox 2

Cybex Priam je krásny, ale ťažší, tvrdší kočík, za mňa slabšia voľba, najmä za tie peniaze.

Cybex Priam 3

Joolz je zasa už dosť ťažký a najmä neskladný, aj keď jazdne je super.

Joolz Day

Joolz Day+

Joolz Aer

Joolz Geo2

Takže za mňa by to fakt bolo to Bugaboo, dos jednoznačne! Ale ak by si predsalen potrebovala ešte nejakú inú možnosť, kuk Emmaljunga NXT60, Nuna Triv (menej terénny, ale myslím, že to zvládne).

Emmaljunga NXT60 Flat

Nuna Triv

Prípadne ja by som odporučila aj Joolz-u podobný no ľahší a skladnejší Gesslein FX4 Life.

Gesslein FX4 Life

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli