Dá sa dokúpiť ku kočíku Moon ReSea S adaptér s koncovkou Maxi-Cosi? A sadne vajíčko od Jané?

Zodpovedané
4. feb 2020

Dobrý deň,

mám kočík Moon Resea S, ktorý sa predáva bez vajíčka. Dá sa k nemu dokúpiť adaptér s koncovkou Maxi Cosi? Ako zistím, že dané vajíčko má tú koncovku?

Vajíčko mám Jané Strata. Nechcem kupovať zbytočne adaptér, tak preto zisťujem typ koncovky.

Za odpoveď ďakujem

Ahoj,

prebrala som túto tvoju otázku z Poradne o autosedačkách, lebo je to skôr otázka o kočíku, ako o výbere konkrétnej autosedačky (ktorú už máš).

K Moon ReSea S (i modelu Moon Style) sedia adaptéry s koncovkou Maxi-Cosi, alebo rovno pri objednávaní kočíka dohodni s predajcom, aby ti ku kočíku rovno doobjednal aj adaptéry.
Na ne okrem Maxi-Cosi značky nasadíš aj Cybex, Joie, Kiddy, Recaro, Nuna Pipa a ďalšie všeobecne dostupné a relatívne bezpečné, testované značky. Jané medzi tieto značky ale nepatrí. Značky Jané, Concord patria pod jeden veľký španielsky gigant, a ten si vyrávba svoje koncovky, ktoré na ich kočíky sedí bez adaptérov - tzv. Pro-fix systém koncoviek, čo bude sedieť len do Pro-fix úchytov. Vajíčko môžeš samozrejme pekne používať, len ho teda na kočík nenasadíš - bude len na cesty.

Ak vyslovene potrebuješ, ay sedelo na kočík, odporučím poobzerať sa po kočíku od vyššiespomenutých značiek, kam ho naklikneš. S ohľadom na tvoj výber - pomerne kompaktný ReSea - by som navrhla podobne kompaktný, snáď ešte schopnejší Jané Kendo.

Moon ReSea S

Moon Style

Jané Kendo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli