Druhý - golfový - kočík do auta. Aký Maclaren vybrať?

Zodpovedané
5. okt 2020

Ahoj,

uvazujem nad kupou golfacu ako druheho kocika do auta. Uz mame 20 mesiacov. Rada by som isla do Maclarenu, pozerala som Quest, ten sa mi zda maly; Techno XT a Techno XLR.

V com je ich rozdiel? XT a XLR som este nevidela nazivo, aby nebol maly - ale do auta zase musi byt skladny...
Pripadne porad nieco ine.

Dakujem moc

Ahoj,

značka Maclaren je celkovo dobrým výberom najmä pre staršie dieťa a situáciu, kedy ozaj chceš konkrétne golfový typ kočíka.

Začnem rozdielom vlajkovej lode Techno XT, resp. novší Techno Arc a ich najväčšieho (ale aj najpriestrannejšieho a najnosnejšieho modelu Maclaren Techno XT v novšej verzii so spojenou rúčkou série Arc.
Samozrejme, že väčší XLR je väčší čo sa veľkosti, veľkosti po zložení týka, ale teda aj vo vnútri priestrannejší a veľkorysejší asi vo všetkých ohľadoch vrátane jazdných vlastností. Je ale vysoký (pre vyšších rodičov), teda aj väčší a dlhší po zložení. Takže je na tebe vyriešiť, či sa radšej zmieriš s o niečo menším sedadlom (stále dostatočné podľa mňa, no ak sa ti Quest-ácke zdalo malé, tak možno potrebuješ to najväčšie). Alebo sa zmieriš s väčším balíkom po zložení.

Maclaren Techno XT

Maclaren Techno Arc

Maclaren Techno XLR 2018

Maclaren Quest Arc

Za mňa osobne ako kočík do auta sú ale golfy trošku zastaralé. Ako, ak si prosíš golfový kočík konkrétne, určite si značkou Maclaren trafila správne. Ale mimo toho by som ja osobne riešila skôr nejaký skladnejší športiak typu Cybex Eezy S+2 alebo Baby Jogger City Mini Zip. Za mňa do auta stačí menší, kľudne aj menej priestranný model, ale hlavne, aby zabral čo najmenej miesta.

Cybex Eezy S+²

Baby Jogger City Mini Zip

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli