Dvoj- alebo trojkombi - kombinovaný kočík ľahký, spratný, občas aj do terénu, a pre vyšších (prvo)rodičov (<900e)

Zodpovedané
16. jún 2020

Ahoj Eli,

Tvoja poradna je super, som rada ze som ju objavila - velmi mi ako prvorodicke pomohla sa zorientovat v ponuke kocikov.

Chcem sa poradit, hladame dvoj-kombinaciu, mozno aj 3, ak by bolo v sete kvalitne vajicko... Poziadavky mame najma kvalitu (pre prve dieta, tak nech aj pre dalsie vydrzi 🙂 ), plus:

  • aby nebol moc tazky a spratny aj do auta (casto cestujeme )
  • lahko ovladatelny
  • obaja sme vyssi - ja 173 a manzel 185 cm
  • aby zvladol obcas aj teren
  • dietatko bude zimne (nar. oktober), tak aby hlboka vanicka bola priestranna... ale zas citala som u teba ze vacsinou stacia klasicke, nemusi byt nejaky obor 🙂
  • paci sa mi moznost otocenia sportovej casti dopredu aj dozadu
  • cenovo do 800, max 900€

Padli mi do oka tieto Easywalker Harvey2, Joie Versatrax, ABC Design Salsa 4 - recenzie su vsak rozne, tak neviem, ci splnaju to, co si predstavujem. Budem rada ak mi poradis, ci je to dobry vyber, a plus pridaj nejake dalsie tipy, co mozem popozerat 🙂

Dakujem!! 🙂

Ahoj,

vidím, že máš všeličo načítané už, lebo uvažuješ veľmi jasne a rozumne. Chválim 😉

K tvojmu výberu - vyzerá to super. Z lacnejších je Joie Versatrax jednoznačne najlepšia voľba. Jasné, že keďže sa jedná o dostupnejší kočík, tak má svoje mušky (ale to má každý jeden, aj drahší model) - a tým je najmä kratšia strieška (v ľahu, ale bežná uni clona to vyrieši) a vôľa rúčky, čo ale nie je funkčná chyba. Za mňa, ak aj na rozpočte záleží, je to jednoznačne pekná, spratná voľba (najmä preto, že sa skladá aj so sedadlom v oboch smeroch). A dokonca s pomerne priestrannou vaničkou. Ak by aj skladnosť zavážila, určite najlepšia voľba z tých, čo uvádzaš.

Joie Versatrax

Easywalker Harvey2 je ľahký a mäkko jazdiaci kočík, to je plus. Je skôr nižší, ale adaptér pomáha (stále, vyslovene vysoký kočík to nie je), vanička je absolútne strednej veľkosti. Negatívum vidím v skladaní (nie je moc malý po zložení) a možno v trochu menej priestrannej športovej časti.

Easywalker Harvey2

ABC Design Salsa 4 je zasa kočík vysoký, mäkký, priestranný v oboch nadstavbách. To všetko je super plus, ale skladá sa len po odňatí sedadla, čo robí zložený kočík trochu menej rýchly a praktický na nakladanie. Plus je športiak taký jednoduchší. Ak by veľkosť po zložení až tak nezavážila a skôr preferuješ priestranný a vysoký model, tak ABC-čko je určite topka v tomto prípade.

ABC Design Salsa 4

Ja osobne by som ešte navrhla Jané Kawai alebo Jané Muum.

Jané Kawai

Jané Muum V2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli