Dvojkombinácia do 700€ - aj do horšieho terénu - tak aby v športovej časti dieťa vydržalo co najdlhšie

Zodpovedané
20. mar 2020

Ahoj Eli,

chcela by som ťa poprosiť o tvoj názor a odporučenie vhodného kočíka nakoľko v tejto dobe (so zatvorenými obchodami) nebudem mať možnosť si kočík osobne odskúšať.

Potrebovali by sme dvojkombináciu pre májového chlapčeka. Vanička nemusí byť príliš priestranná, lebo predpokladám, že v zime sa mi už s fusakom do žiadnej 6 mesačný nevôjde. Chcela by som ale aspoň trošku priestranejší športiak, tak aby sa doňho do tých cca 2 rokov malý zmestil - ale zasa nie príliš široký, aby som s ním mohla prejsť aj pomedzi uličky v obchodoch (preto som vylúčila Britax Go Big, lebo mi príde svojou šírkou ako taký malý tank).

Primárne by mal byť určený do mesta, ale chcela by som s ním chodievať aj na našu "panelovku" čo je štrkovo-lesná - rozbitá cestička - tak aby zvladol aj horší terén, ako aj väčšie množstvo snehu v zime (Kysuce) - a samozrejme naše rozbité chodníky.

Čo sa týka skladnosti a ľahkosti, tak kufor auta máme veľký, takže tam problém nevidím - a bývam síce na 3. poschodí bez výťahu ale nepredpokladám, že sa budem ochotná s akýmkoľvek kočíkom ťahať na 3. poschodie, takže ho budem aj tak nechávať v tzv. Kočíkarni. Tak keď bude aj ťažší, nevadí, len aby mi to skôr nevadilo pri samotnom jazdení a manévrovaní s kočíkom. Kočík by mal byť vhodný aj pre vyššieho manžela - 188 cm. Ja mám 168 cm. Preferujem skôr nekorýtkové sedenie.

Predbežne sa mi páčia nasledujúce kočíky:

ABC Design Salsa/Salsa Air - len mám z neho pocit, že má taku labilnejšiu a dosť krčivú striešku, aj keď možno je to tým, ze je dosť veľká.

Moon Style 2020 - ten sa mi fakt páči len sa bojím toho, že ten športiak je taký menší a malý tam do 2 rokov nevydrží.

Britax Smile III

A veľmi sa mi dizajnovo páči nový Anex L-type - len je to asi ešte novinka a nemám o ňom bližšie informácie, tak ak si sa s ním uz naživo stretla, veľmi by ma zaujímal tvoj názor na tento kočík. Dizajnovo mi totiž pripomína Mamas and Papas Ocarro a celkovo také tie drahšie moderné kočíky, len je cenovo dostupnejší, kedže je to myslím Poliak.

Samozrejme sa nebránim ďalším tvojím návrhom a odporúčaniam.

Ďakujem

Ahoj,

ABC Design Salsa 4 a ABC Design Salsa 4 Air mne osobne príde ako naj voľba. Labilnejšia strieška - to vidím ako najmenší problém, lebo na druhú stranu je ozaj veľká a chráni. Je to vec zvyku. Mimo toho - veľkosťou kolies, váhou v pomere k výkonu, veľkou vaničkou aj sedákom je podľa mňa vo svojej cenovej kategórii veľmi podarený.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Salsa 4 Air

Moon Style je podľa mňa asi najkonkurenčnejší model. Možno spolu s Jané Kawai - sú to šikovné, relatívne ľahké no schopné kombinované modely a za mňa so žiadnym chybu veľmi nespravíš. Vyhotovením konštrukcie a dizajnom mne najviac imponuje Jané, ale tam je zasa sieťka v strieške a tiež nie najväčší (aj keď nie malý) sedák. Takže každý toto bude vidieť inak. Každopádne ja odporúčam aj Kawai.
A k Style - za mňa super, ale podobne ako nižšie zmienený Anex je pravda, že sedák nemá najväčší. Podľa mňa to však do dvoch rokov dáte so všetkými.

Moon Style

Jané Kawai

Britax Smile III je určite šikovný model a je to aj vyšší kočík - prečo nie? Cenovo je super, ale teda nie je to najmenší kočík. Príde mi, že to, čo popisuješ ti prakticky splní skvelo.

Britax Smile III

Anex l/type sa mi veľmi pozdáva. Vyzerá to váhou aj prevedením veľmi šikovný, pritom však relatívne odolný kočík s dobrými funkciami. Vytkla by som predsa len skôr kratšie sedadlo. To je na otočný model bežné a striešku v ľahu - v sede je veľká. Ale tým, že sa hýbe so sedadlom, bude sedák v ľahu otvorenejší. Nič z toho ale nie je extrém a zo dva roky s ním isto vydržíte. Za mňa áno, ak si s týmito negatívami ok a cena ti vyhovuje.

Anex l/type

A k nejakým ďalším odporúčaniam - snáď len niečo ako Concord Wanderer a Concord Camino kvôli terénu. Ak by si bola ochotná zvážiť aj korýtko, ja osobne by som jednoznačne nevynechala ani Baby Jogger City Premier, aj kvôli priestrannosti sedadla a celkovej kvalite.

Concord Wanderer

Concord Camino

Baby Jogger City Premier

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli