Dvojkombinácia pre letné bábätko do mesta aj do terénu. Mutsy, ABC Design, Moon, Joie?

Zodpovedané
14. apr 2020

Ahoj,

Hľadáme kočík-dvojkombináciu s možnosťou pripojenia Maxi-Cosi vajíčka pre júlové bábätko. Ideálne s väčšou vaničkou - aby sa tam zmestilo aj v zime s fusakom. Športiak by sme preferovali otočný, polohovateľný do úplného ľahu, nie korýtko.

Ja som nižšia (165), manžel vyšší (185), takže niečo praktické a ľahko ovládatelné. Kočík nebudeme často skladať do auta ani vynášať do schodov. Čo sa týka terénu, bývame v meste, ale kočík budeme využívať aj do okolitých bratislavských lesov, čiže by mal zvládnuť aj horšie cesty, terén, kopce... budget v podstate nemáme ohraničený, ale nepotrebujeme najlepšiu najznačkovejšiu vychytávku.

Zatiaľ sme pozerali na viacero značiek, keďže sa však nedajú momentálne obzrieť naživo, nevieme sa ďalej pohnúť - Mutsy Nio, ABC Design Salsa 4, Joie Versatrax, kočíky značky Moon (neviem, ktorý je najterénnejší).

Vedela by si nam tieto kociky porovnať a poradiť, ktorý by bol pre nás najvhodnejší? Prípadne aj úplne iné typy, rada sa poobzerám aj po iných.

Ďakujem.

Ahoj,

takými naj kompromismi mesta a nejakého terénu, plus dobrej priestrannosti (predovšetkým) športového sedadla, aj nejakého toho odpruženia, by som ja nazvala ABC Design Salsa 4. Super pre vysokých, je to vyšší, väčší kočík. Tak neviem či akurát pre teba so 165 cm).

ABC Design Salsa 4

Alebo potom Jané Kawai, čo je veľmi pekný pomer cena - kvalita. Júlové bábo vojde podľa mňa do vaničky Micro, ale či tam vydrží aj celý február, to už ťažko povedať. Ale nepovažujem to za vyslovene potrebné.

Jané Kawai

Mutsy Nio má vaničku ešte podstatne menšiu. Tam zimu neprečkáte celú, ale jazdne je skvelý (no je nižší, takže zasa pre vysokého manžela možno nebude 100% optimálnym).

Mutsy Nio

A ešte by som kuk na Easywalker Harvey2, kde sa dá regulovať výška adaptérmi a super je aj pohodlná jazda. Najmä ak ešte vezmete verziu All-terrain.

Easywalker Harvey2

A z takých “lepších” odporučím aj Gesslein FX4 Classic.

Gesslein FX4 Classic

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli