Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojkombinácia pre vysokých rodičov - ideálne skladná do auta. Stokke Trailz veľkosti sa bojím...

Zodpovedané
21. jan 2021

Ahoj,

Čakáme prvé dieťatko, obaja s manželom sme vysokí - ja 180+, manžel 190+ - a neviem si celkom poradiť a výberom kočíka.

Dizajnovo a hlavne výškovo sa mi páči Stoke Trailz, ale tento kočík sa zdá byt nielen nespratný, ale aj ťažký.

Viem, že nechcem kočík s nízko posadenou vaničkou (kamaráti majú bugaboo a ja som sa pri tom kočíku cítila ako obor pri kočíku pre bábiky :( ). Problém je, že teraz sa do žiadneho obchodu nedostanem, aby som si kočík pozrela, vyskúšala a zistila, či je dostatočne vysoký.

Dizajnovo sa mi páčia kočíky ako Seed Papilio (obávam sa, že tiež je tam nízko posadené sedenie), Mutsy Icon (problém extrémne malej vaničky) a stále sa mi páči ten Stokke Trailz, ale naozaj si neviem úplne predstaviť, ako veľmi je ten kočík mohutný a či nám nezaberie cely kufor v aute. Netuším, ako je to s výškou sedenia pri Joolz, Hartan a podrobných kočíkoch, a Cybex Priam sa mi zase nepáči dizajnovo :(

Kočík budem používať v meste (občas nejaká prechádzka v prírode / lesíku) a budeme s ním aj cestovať.

Naozaj začínam byt zúfalá a strácam sa v tom. Vedela by si mi prosím poradiť vysoký, pekný a skladný kombinovaný kočík? Pripadne aspoň poradiť, či tá moja predstava o tom, že Stokke je okrem toho, že je vysoký, aj obrovský a ťažký - je reálna?

Ďakujem pekne za radu pre zmätenu budúcu matku 🙂

Ahoj!

Stokke Trailz… výškovo je super. Absolútne by som ho z toho hľadiska odporučila. Vysoká váha a zlá skladnosť - bohužiaľ, tiež pravda. Ak potrebuješ niečo skladnejšie, resp. nemáš väčší kufor… Bude to problém. Ak by komfort výšky versus kočíka

Mutsy Icon… ti bude nízky. Rovno ti ho poradím vylúčiť. Seed Papilio - nie je malý, ale nie je ani super vysoký - tak neviem, či je to pre teba ono. Skôr nie.

Hartan-y, hlavne tie väčšie, nie sú nízke a výškovo by aj mohli byť - ALE, skladnosťou sú na tom presne tak, ak nie horšie…

Britax Go Big2 by bol riešením minimákne s vaničkou, tú má vyššie, plus rukoväť ide aj ooozaj vysoko. Sedák je nižšie, ale to je preto, aby si dieťatko do kočíka vedelo vliezť aj samo. Celkovo je to robustnejší a ťažší kočík tiež, každopádne… tak je to ťažko. Veľkosť kočíka sa totiž na tej skladnosti a váhe silno odrazí… a ak nie, bude to mestská “hrkálka” (aspoň podľa niektorých), a to si myslím že tiež nebudeš spokojná. A taký stred, stále nijak extra skladný, ale je to ok - Britax Smile 3 - asi tiež stojí za zmienku.

SKús možno pozrieť ešte Gesslein FX4 Life - ten ponúka možnosť prikúpiť výškové adaptéry, takže si ho trochu ešte zvýšiš (a bude, aj keď podobný Joolzom, pre vás rodičov vhodnejší). A je to ľahší model, skladnejší.

Alebo na denné prechádzky po okolí zaobstaraj ten Trailz, a do auta a na cestovanie dokúp niečo neotočné s možnosťou nasadenia (ideálne polohovateľnej) autosedačky. Budeš tak mať kočík aj na neskôr, keď už bude dieťa väčšie.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.