Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dvojkombinácia vanička + vajíčko na Tatranskú zimu

Zodpovedané
6. jún 2019

Ahoj,

Prosím o radu. Budeme potrebovať kombinovaný kočík na zimu - nieco na Tatranskú zimu ;) Ale nechcem športovú časť. Ideálne čo najväčšia vanička + vajíčko. Existuje vôbec niečo v takejto kombinácii? Poprípade prosím poraď - vanička + aké vajíčko kúpiť, aby pasovalo. Už sa v tom strácam 🙂

Ďakujem krásne.

Ahoj,

keďže naozaj len vaničku a vajíčko, tak pozri Bexa Fresh. Veľké bezúdržbové kolesá, odpruženie, relatívne skladný podvozok a dokúpením adaptérov (hľadaj proste adaptéry Bexa Maxi-Cosi) pridáš aj známe značky autosedačiek s koncovkami typu Maxi-Cosi (takže aj Cybex, Kiddy, Recaro, Joie atď.). Na začiatok tak nie je potrebná veľká investícia.

Bexa Fresh

Bexa Fresh, uvádzaná aj s prívlastkom Light, je novinkou roka 2018. Je to kombinovaný kočík na novom, skladnejšom type konštrukcie podobnom modelu Tako Jumper 4. Odpružené kolesá s gélom plnenými nízkoprofilovými pneumatikami poskytujú vysoký komfort jazdy porovnateľný s kolesami nafukovacími, avšak bez hrozby defektu. Kokosový matrac v priestrannej hlbokej vaničke môžeš pre staršie bábätko aj napolohovať. Plne otočná a polohovateľná je aj športová časť. Jej súčasťou je mäkká podložka. Dvojkombináciu s bohatou výbavou možno doplniť voliteľnou autosedačkou pre vytvorenie cestovného systému.

Modernejšou, no i drahšou voľbou by bol Mutsy Nio, ktorý má dosť veľké kolesá podľa mňa aj na nejaký ten sneh.

Mutsy Nio

Mutsy Nio je elegantný športový kočík či kombinácia na konštrukcii v tvare L. Vychádza v roku 2018. Kombinuje výhody modelov Nexo a IGo. Vďaka odpruženiu predných kolies a pružiacej konštrukcii zvládne lepší i horší, prevažne však mestský terén. Výhodou je aj nový - väčší a hlbší nákupný košík s dobrým prístupom. Nio sa dá jednoducho zložiť na pomerne kompaktný rozmer, a to aj s nasadeným skladacím sedadlom. V zloženom stave ho môžeš ťahať za sebou ako batožinu.

Pohodlné sedadlo s mäkkými bočnicami sa dá otáčať a polohovať až do ľahu. Ležiaca pozícia je zatiaľ najplochejšia zo všetkých Mutsy kočíkov. Pre plnohodnotnú kombináciu od narodenia je dostupná aj nová hlboká vanička, pomocou adaptérov dokážeš na konštrukciu pripojiť aj autosedačku. Nio si tiež môžeš vyskladať podľa potreby zakúpením podvozku a želanej nadstavby. V ponuke je v dvoch kolekciách: North a Nature inšpirovaných svetom okolo nás. Konštrukcia v striebornej farbe je doplnená koženkovými detailmi v koňakovej farbe.


Z retro typu zasa pozri Inglesina Sofia či klasické Navington kočíky.

Inglesina Sofia

Inglesina Sofia, často udávaná aj s prívlastkom Sport pre svoje terénne kolesá, je hlboký či kombinovaný kočík na konštrukcii Ergo Bike s neotočnými nafukovacími kolesami. Ku kolesám patrí aj pumpa vo výbave. Názov kočíka je odvodený od názvu hlbokej vaničky, ktorú možno okrem Ergo Bike nakliknúť i na iné typy konštrukcií. Hlboká vanička je dostatočne priestranná, pre staršie bábätko ju môžeš aj napolohovať. S auto kitom sa dá tiež využiť v aute namiesto autosedačky. Výhodou je aj extenzívne vetranie v strieške i v spodnej časti, kde ho tiež môžeš regulovať. Ku kočíku si možno zakúpiť aj plne polohovateľné športové sedadlo a autosedačku Huggy, ktoré na neho jednoducho naklikneš bez potreby adaptérov. S adaptérmi je možné pripojiť aj iné značky autosedačiek. Starší typ podvozku spoznáš podľa penovej rukoväte, ktorú neskôr nahradila elegantnejšia koženková.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.