Dvojkombinovaný kočík pre aprílové dieťa, nekorýtko s kolmejším sedením, štvorkolka s ľahkým ovládaním i skladaním aj so športiakom

Zodpovedané
18. dec 2020

Ahoj Eli,

obraciam sa na Teba ešte raz s prosbou o pomoc pri výbere dvojkombinácie pre aprílové dieťa. Po mojej prvej otázke som si nejaké veci ujasnila a tu sú teda moje požiadavky na kočík.

  • nekorýtko s úplným ľahom
  • otočný nie je podmienkou, ale môže byť (ak by ešte mal aj kolmejšie sedenie bolo by to super)
  • 4 kolesá (nafukovacie nie)
  • terénny nemusí byť, ale aby zvládol rozbité chodníky a výlety do prírody (žiadny extrém ako hory a pod.)
  • ľahké ovládanie, jednoduché skladanie – skladanie spolu aj s nakliknutou športovou časťou
  • veľký košík
  • váha a skladnosť nie sú úplne najväčšou prioritou, ale určite chcem niečo skladnejšie a ľahšie ako Britax Go Big, ktorý si mi navrhla kvôli výbornej ovládateľnosti. S kočíkom sa budem pohybovať aj MHD a občasné vynášky po schodoch budú tiež, auto máme Škoda Rapid sedan.

Uvedomujem si, že nemôžem mať všetko a je to o kompromisoch, preto kľudne navrhni aj kočíky, ktoré síce nespĺňajú všetko, ale stáli by podľa Teba za zváženie. Ešte doplním: výška rodičov 171/183 a čo sa týka ceny, minule som uviedla, že stredná kategória, keďže sa v tom vôbec neorientujem. Nechcem zbytočne vyhadzovať, ale zároveň nič lacné na úkor kvality a funkčnosti. Nemám problém kúpiť aj bazárový kočík, ak by bol drahší. Minule som sa pýtala aj na Bugaboo Fox, ten sa mi zdá už trochu pridrahý (nový), takže určite by som bola za niečo lacnejšie.

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

ak by išlo najmä o cenu a kolmé sedenie, tak kolmejší sedák a krajšiu cenu za kombináciu vyhráva asi najskôr Joie Versatrax. Je práve takým kompromisom. Veď tak dostupný kočík logicky bude lacnejší aj niektorými detailmi, ale celkovo na používanie, čo popisuješ, mi vhodný určite príde.

Joie Versatrax

Z dostupnejších, pevných a priestranných nekorýtok za mňa dáva zmysel aj Jané Kawai. Je krásny a ozaj pevný, ale ovládanie je ideálne si vyskúšať. Každý má predsa len iné nároky na ťažisko a dosť to závisí od tvojho spôsobu kráčania, ako aj výšky.

Jané Kawai

Z drahších, lepších kočíkov by som odporučila určite Easywalker Rudey. Aj cena je fajn, ultra priestranné nekorýtkové sedadlo, aj košík. Možno nie najmenší, ale na (robustnejší) typ v pohode skladný, keďže sedadlo sa prekladá a skladá aj s konštrukciou. A je super aj pre vyšších rodičov.

Easywalker Rudey

Okrem toho ti odporučím aj Bugaboo Buffalo.

Bugaboo Buffalo

Viem, chceš nekorýtko, ale ak si uvažovala o Bugaboo Fox-e, nič lepšie aj na terén moc nezoženieš. Strieška hoc bazárová je minimum.

Bugaboo Fox

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli