Elodie Mondo, Elodie Details Stockholm Stroller - ktorý kočík vybrať na mestský terén, dovolenky?

Zodpovedané
17. jún 2020

Ahoj Eli.

Chcela by som som sa informovať na nový Elodie Mondo, keďže zatiaľ žiadne recenzie neviem nájsť... premýšľam nad ním, ale tiež nad starším Stockholm Stroller-om. Viem, že je ťažší a menej spratný ako väčšina golfáčov, ale som rada, že je stabilný, a teda spiace dieťa sa v ňom neprekotí...Tiež sa vraj dobre ovláda aj jednou rukou, čo máloktorý golfáč. Chcela by som ho využívať cca od polroka dieťaťa na mestský terén, dovolenky... premýšľam teda aj nad tým Elodie Mondo, ktorý je ľahší, ale myslím, že aj kratší.

Ďakujem 🙂

Ahoj,

ED Mondo je čo sa týkla skladnosti aj celkovej manipulácie, podľa mňa podstatne lepšia voľba. Je menší, kompaktnejší, modernejší a so spojenou rúčkou. Lebo aj napriek pár maminkám, čo to jednoručne zvládnu aj s golfkami Stockholm Stroller, tak je všeobecne naozaj náročné dlhšie tlačiť golfové palice jednou rukou.

Nemyslím si tiež, že by bol Stockholm nejako stabilnejší. Všeobecne platí, sú to golfky a tie znamenajú ľahký, konštrukčne jednoduchší tým, na ktorý by som v zásade nijaké ťažšie veci nevešala. A tiež by som dala pozor, aby dieťatko ležalo tam, kde má. Má byť zapútané, lebo prevážiť sa jednoznačne dajú. A to najmä vtedy, ak si sadne/ľahne vzadu pri spustenej opierke. Tá dĺžka po zložení (fakt sú dlhé, treba ich aj do kombíku, dať šikmo cez kufor - 118 cm je fakt veľa).

Elodie Details Mondo

Elodie Details Stockholm Stroller 3.0

Celkovo by som to zhrnula ako posun vpred u nového modelu Mondo. Preto by som, najmä na tie dovolenky, kde sa čo najmenší a najpraktickejší kočík s ozaj jednoručným ovládaním vždy zíde vzala Mondo.

ED Stockholm Stroller ako štýlové golfky je skôr štýlové presúvadlo na prechádzky po okolí domu/bytu či po obchodoch. A nie akurát ideálny na dovolenky a pravidelné tlačenie jednou rukou.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli