Fusak do Petite&Mars Vario, čo nepremokne ani po hodinách prechádzania sa v daždi a snehu

Zodpovedané
25. sep 2020

Dobry den,

chcem sa opytat, aky zimny fusak do sportovej casti kocika si zaobstarat. Resp ktory je taky spolahlivy, co nepremokne aj keby sme sa prechadzali hodiny po dazdi a snehu? Mam kocik Petite&Mars Vario. Videla som, ze maju fusak an presne do tohto kocika, no dizajnovo ma nejak neoslovil. Viete mi poradit pekny a kvalitny fusak, ktory bude sediet do mojho kocika?

Dakujem

Ahoj,

originál fusak k tvojmu Petite&Mars Vario by som ani ja do takého pomerne extrémneho používania fusaku neodporúčala.

Petite&Mars Vario

A celkovo, do hodín v daždi, snehu a vlhku/zime budú vyžadovať riadne kvalitný, polstrovaný, vrstvený fusak. A ten má k tomu sedieť pekne do sedadla (čo pre mňa znamená Lkový sed či prichytávací mechanizmus). A za mňa toto spĺňa najmä pomerne drahý (ale lacnejšie zohnateľný v bazárovej ponuke) Lodger Explorer. Samy sme ho mali a to je jeden naozaj teplučký, ochranný a prepracovaný fusak. Aj klasické, ale asi nie fleecové Lodger Bunker ti odporučím - vrstvenie je podľa mňa kľúčové (a vrstvi určite aj do iných značiek fusakov).

Obľúbené sú aj Bjallra a Elodie Details fusaky. Sú také pekne nafučané a zároveň dosť aj doplnkov v kočíku.

Odporučím aj ten novší Emitex, vyzerá dobre spravený (Combi Fox) - Emitexy sú vcelku nepremokavé…

Dobrým nápadom je potom aj vosk či sprej na nepremokavosť látky, čo sa dajú zohnať vo všelijakých outdoor shopoch.

A jednoznačne znova zdôrazňujem potrebu vrstviť na bábätko radšej mnoho tenších vrstiev, chráni to najviac. Do fusaku môžeš vložiť aj deku.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli