Gélové ci nafukovacie kolesá? A aký športový kočík s gélovými kolesami do 300 eur?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobry den,

rozmyslame nad kupou sportoveho kocika. Chcem sa opytat, aky je rozdiel medzi gelovymi a nafukovacim kolesami a ktore su lepsie do terenu. A ci my viete poradit, ktory kocik ma gelove kolesa. Cena cca 200-300 eur.

Dakujem pekne

Ahoj,

gélové verzus nafukovacie - tam je otázka priorít.

Plusom nafukovacích je ich super jazda - jazdné vlastnosti s extra akoby pružením, ktoré kočíku dodávajú. Nevýhodou je však údržba - nutnosť dofukovať, ako aj možný defekt (môže sa stať, že nebudeš mať ani jeden, alebo max. 1, ale aj to, že každý mesiac pichneš koleso).

Najväčšou výhodou gélových je naopak ich bezdefektovosť. Mínusom je obvykle ich vyššia váha a tvrdšia jazda.

Za mňa, obe sú dobré, a záleží, čo je tvojou prioritou. Ja nemám rada defekty, tak som asi skôr za gélové, ale zasa je pravda, že nafučky preferujem kvôli komfortu jazdy - ie nadarmo aj všetky kočíky na beh majú kolesá nafukovacie.

No a ku kočíku, odporučím šikovný Coletto Joggy, otočný Dorjan Quick Sport, alebo Tutis Aero Sport príjemnej váhy (ten stojí cca 340 eur).

Coletto Joggy

Dorjan Quick Sport

Tutis Aero Sport

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli