Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Golfový kočík, ktorý dlho vydrží - Maclaren či lacnejšia Zopa?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, idem kúpiť dcérke golfový kočík a veľmi sa mi páči Maclaren Techno XLR, ale - aj Zopa kočík je pekný.
Mama mi hovorí, že lepší je ten Zopa lebo je lacnejší, no Maclaren má dosť veľkú nosnosť a aj reflexné prvky na kolesách. Pri Zope je písané, že nesmie presiahnuť 20kg, teda to tak beriem tak, že do 20kg v pohode odvezie.

Ide o to že by som chcela kočík, ktorý odvezie aj väčšie dieťa - a tieto dva mi padli do oka. Mám prvé bábätko a tieto moderné kočíky s troma kolesami alebo takými, kde sú v predu malé a vzadu veľké určite nechcem. To nech sa nikto nenahnevá, ale ja som za klasiku.

Teraz mám kočík Baby Fashion Fanari, to je dvojkombinácia a som s ním maximálne spokojná. Ale keďže chcem cestovať mimo mesta, tak by som chcela ľahší kočík.

Ďakujem veľmi pekne za prečítanie a poprípade aj za radu 🙂

Ahoj,

Maclaren Techno XLR je jedným z najpriestrannejších golfových kočíkov, aké je možné zohnať.

Ak plánuješ a potrebuješ jeden (golfový) kočík až do konca čo sa priestoru, ale aj kvality týka, myslím si, že nemôžeš vybrať lepšie. Maclaren Techno XLR je dizajnovaný vyslovene prakticky. a to tak, aby jazda bola maximálne pohodlná, ako to tento typ kočíka umožňuje. Kolesá dokonca pružia, rovnako je dobre spravenou aj strieška, polohovanie do ľahu a vysoké rúčky (takže vyšší rodičia sa k nemu nehrbia). Sama ho mám v staršej verzii ako kočík u starých rodičov a na to, že je to golfáč (čo obvykle sú jednoduchšie, menej kvalitné kočíky), nemôžem povedať krivého slova. Aj po toľkých rokoch je stále super a prejde skoro hocičo.

Maclaren Techno XLR

Prezentovaný ako najluxusnejší golfový kočík na svete, Maclaren Techno XLR je robustný golfáč s vysokou nosnosťou vhodný už od narodenia. Bábätko môžeš uložiť priamo do nakloneného sedadla so záchytnými sieťkami na chrbovej i nožnej opierke. Voziť sa však dá aj v pripojenej autosedačke či vložnej pevnej vaničke. Napriek vysoko umiestneným tvarovaným rúčkam a veľmi priestrannému sedadlu je kočík dostatočne ľahký a výborne ovládateľný. Kvalitné kolieska z tvrdenej peny sú dobre odpružené pre hladšiu jazdu. Maclaren Techno XLR má v cene aj množstvo výbavy: obojstrannú podložku, hniezdo pod hlavičku, nánožník, pláštenku a pás na ruku.

Po facelifte v roku 2016 majú nové modely striešku s uzatvárateľným okienkom, vetraním na boku predlžovacieho panelu a plným látkovým predným šiltom na rozdiel od staršieho priehľadného. Na zadnej časti má strieška po novom iba jedno vrecko, nie dve. Rozdielne je tiež polohovanie opierky nôh do vodorovnej polohy zakliknutím namiesto vytiahnutia. Vynovený bol aj nákupný košík - ten už nie je sieťovaný, ale plný s odzipsovateľnými bokmi pre lepšiu prístupnosť.

Čo sa týka ovládania, tak Zopa Corsa je na tom podstatne horšie. Prináša typické vlastnosti golfiek a je to kočík podstatne jedoduchší a menej prepracovanejší, čo sa odráža aj na ťažšej manipulácii a takmer absolútnej nemožnosti prejsť náročnejšie, napríklad popraskané povrchy. Kolieska sú tvrdšie a s podstatne menšou vrstvou mäkčenej hmote na stredovom plaste, rovnako aj odpruženie ti môže chýbať.

Zopa Corsa

Zopa Corsa je moderný, robustný golfový kočík s priestranným plne polohovateľným sedadlom vhodným v doplnkovej úlohe prakticky od narodenia. Bábätko môžeš do kočíka uložiť nielen vďaka polohe v dostatočne hlbokom ľahu, ale aj vďaka extra polstrovaniu a mäkkému záhlavníku, ktorý je súčasťou sedadla. V cene kočíka je nielen pláštenka, ale aj nánožník a držiak na pohár.

Za mňa osobne porovnávame podstatne drahší, takmer “luxusný” kočík s klasickými golfkami. A preto je jasným víťazom Maclaren Techno XLR - a ja určite radšej odporúčam investovať. Absolútne to stojí za to 🙂


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.