Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Golfový kočík (nie hrkálka) pre 2r4m syna - Cybex, Maclaren?

Zodpovedané
2. mar 2020

Ahojte.

Potrebovala by som poradiť. Vyberám golfový kočík pre syna a neviem sa rozhodnúť. Syn má 2 roky a 4 mesiace. Chceli by sme golfáč len na také rýchle presuny a výlety. Rozmýšľam nad značkou Cybex, konkrétne golfáč Callisto, Topaz alebo Onyx. Alebo Maclaren. Ktorý by ste mi z týchto odporučili? Hlavne až to nie je taká hrkálka.

Ďakujem.

Ahoj,

pre staršie dieťatko, teda skoro dva a polročného synčeka si myslím, že oceníš najmä priestrannosť. Ak tiež nechceš, aby to bola hrkálka, bude treba skôr väčšie kolesá (a ja odporučím aj spojenú rúčku. No tú má zo spomínaných len novšia línia Maclarenov (tzv. Arc). Nie som si istá, či aj takú investíciu chceš zvážiť.

Cybex Callisto má možno trochu kratšiu chrbtovú opierku na to, čo hľadáš.

Cybex Callisto

Cybex Callisto patrí do rady Cybex Gold. Je to športový kočík so spojenou rúčkou, no s mnohými vlastnosťami typickejšími skôr pre golfové kočíky. Rotačne odpružené kolesá využiješ pri jazde mestom. Od roku 2016 sú vylepšené - namiesto penových sú z tvrdenej gumy. Pohodlie dieťaťa zabezpečí polstrované sedadlo s integrovaným vankúšikom. Výškovo nastaviteľná strieška z neho robí kočík vhodný aj pre vyššie deti. Bezpečnostné pásy vynikajú systémom typickým pre autosedačky - nastavíš ich jednoduchým dotiahnutím. Sedadlo dokážeš z konštrukcie sňať, a namiesto neho pripojiť hlbokú korbu. Pripojiteľnou autosedačkou môžeš tiež vytvoriť cestovný systém.


Z výberu by som sa však potom presunula buď na Cybex Topaz (priestranný + kolesá), alebo Maclaren Techno XLR (bazárový, čím novší tým lepšie).

Cybex Topaz


Maclaren Techno XLR

Prezentovaný ako najluxusnejší golfový kočík na svete, Maclaren Techno XLR je robustný golfáč s vysokou nosnosťou vhodný už od narodenia. Bábätko môžeš uložiť priamo do nakloneného sedadla so záchytnými sieťkami na chrbovej i nožnej opierke. Voziť sa však dá aj v pripojenej autosedačke či vložnej pevnej vaničke. Napriek vysoko umiestneným tvarovaným rúčkam a veľmi priestrannému sedadlu je kočík dostatočne ľahký a výborne ovládateľný. Kvalitné kolieska z tvrdenej peny sú dobre odpružené pre hladšiu jazdu. Maclaren Techno XLR má v cene aj množstvo výbavy: obojstrannú podložku, hniezdo pod hlavičku, nánožník, pláštenku a pás na ruku.

Po facelifte v roku 2016 majú nové modely striešku s uzatvárateľným okienkom, vetraním na boku predlžovacieho panelu a plným látkovým predným šiltom na rozdiel od staršieho priehľadného. Na zadnej časti má strieška po novom iba jedno vrecko, nie dve. Rozdielne je tiež polohovanie opierky nôh do vodorovnej polohy zakliknutím namiesto vytiahnutia. Vynovený bol aj nákupný košík - ten už nie je sieťovaný, ale plný s odzipsovateľnými bokmi pre lepšiu prístupnosť.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.