Hlboký kočík (+vajíčko) do terénu - alebo vaničku na Britax B-Motion Plus?

Zodpovedané
18. máj 2020

Ahoj,

potrebovala by som poradiť ohľadne výberu kočíka s hlbokou vaničkou a autosedačkou (vajíčkom). Môže byť aj bez športovej časti.

Po synovi mám doma športový Britax B-Motion 4 Plus. Bola som s ním veľmi spokojná - najmä s ľahkým skladaním, bezúdržbovými kolieskami (na prvom kočíku sme mali niekoľko defektov aj na mestských chodníkoch) a dobrým ovládaním (nemám ho však odskúšaný v teréne a v zime). Pôvodne som chcela dokúpiť len vaničku a vajíčko, ale počula som, že vraj je vanička dosť tenká na zimu a bojím sa, ako zvládne terén, bola by to však finančne lepšia voľba.

Drobec by sa mal narodiť v októbri, tak hľadám niečo priestranné, aby sa tam vošiel aj s fusakom a aby vanička nebola veľmi nízko. Keďže sme sa presťahovali do oblasti, kde sa ešte pár rokov bude stavať, tak tu nie je tu spravená normálna cesta a na prechádzky budeme chodiť skôr po lúke a lesnom chodníku.

Bývame v dome a často chodíme autom - vyššia váha by asi nevadila, ale mal by sa dať ľahko skladať do auta.

Ďakujem.

Ahoj,

ja osobne by som a najmä ak peniažky riešiš tiež - jednoznačne kúpila vaničku k tvojmu Britax B-Motion Plus. Určite ju neprefúkne, je to jednoduchá, no pomerne klasická vanička - veľkostne je tiež priemerná, každopádne s dobrým fusakom (odporúčam Lodger) absolútne postačí aj pre októbrové bábo. O to viac, ak si s kočíkom spokojná, vaničku ja osobne neodporúčam riešiť nejak do hĺbky a brutálne, pre zimné dieťatko postačí aj klasická veľkosť. Takže za mňa a mojou prvou možnosťou by bolo jednoznačne využiť kočík, ktorý už máš.

Britax B-Motion 4 Plus

Mojím druhým odporúčaním je potom kočík s vaničkou a sedákom 2v1. Ušetrí peniažky, miesto, a bude aj fajn prechodným vozítkom, kým z vaničky prejdete na neotočný BM Plus, ktorý už máš.
Tu by som odporučila niečo ako Diono Quantum. Mooožno za zváženie stojí aj Kinderkraft XMoov (fajn odpružený, ale väčší kočík). A áno s dobrým fusakom absolútne postačí aj taká jednoduchšia textilná vanička. Nie sú potrebné veľké plastové vane, najdôležitejšie je správne dieťatko obliecť a dať do fusaku.

Diono Quantum

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli