Hrkajú všetky predné kolesá kočíkov (Kinderkraft, Britax...)? Môžem kočík vrátiť do 14 dní, ak s ním nie som spokojná?

Zodpovedané
1. sep 2020

Chcela by som sa spýtať, či všetky predné kolieska tak hrkajú. Kúpila som kočík Kinderkraft a na druhý deň som ho bola vrátiť kvôli predným kolieskam. Nakoniec sme to vyriešili v predajni, že som si doplatila a kúpila Britax B-Agile R, ale tiež veľmi hrkajú tie predné kolieska. Už som zúfalá - veď to je, ako keby mám 3ročný kočík.

Nechcela som ťažký kočík - aj som sa zmierila s tým, že som nekúpila otočný športiak, lebo sú veľmi úzke. Ale tieto kolieska sú na zaplakanie.

A ešte by som sa chcela spýtať, či je možné kočík vrátiť do 14 dní od kúpy, keďže s ním nie som spokojná?

Ahoj,

na to, že si želáš mäkké a nehlučné kolesá si predsa len vyberáš pomerne zle. Totiž, vyberáš si lacnejšie modely s veľmi mestskou konštrukciou bez zásadnejšieho odpruženia a s menšími prednými kolesami. Takéto kolesá len ťažko budú odpružené, mäkké, tichučké. Takže odpoveď na tvoju otázku je, aspoň čiastočne, áno - takýto typ ti bude “hrkať” u všetkých TAKÝCHTO kočíkov.

Ja ti odporučím v prvom rade kočík s kolesami väčšími a tiež menej mestský model. Úplným ideálom by bolo niečo drahšie a kvalitnejšie.

Každopádne začnem lacnejšími. Ak chceš tiché prechádzanie nerovnosťami, šup na kočík s kolesami väčšími, než tie nerovnosti sú. Lionelo Annet Tour by bola taká spodné cenové hranica.

Lionelo Annet Tour

Ďalej Lionelo Bell s nafukovačkami.

Lionelo Bell

Z penovo/gumových kolies a malých kočíkov to už potom bude skôr drahší Cybex Eezy S+2 (aj jednotka z bazáru by šla), Britax B-Motion Plus (aj keď ideálny by bol v trojkolesovej verzii. Proste väčší ťažší kočík bude menej mestský.

Cybex Eezy S+²

Britax B-Motion 4 Plus

Kuk prípadne aj TFK Dot 2 či Gesslein S4.

TFK Dot 2

Gesslein S4 Air+

Ja osobne by som však potom šla do niečoho ako Baby Jogger City Mini GT2 alebo City Elite.

Baby Jogger City Mini GT2

Baby Jogger City Elite

K odstúpeniu od kúpy - neviem, či ti viem pomôcť. Zo zákona je to možné, áno - ale IBA pri nákupe cez internet. Ak si kočík zakúpila na predajni, je to naozaj len na dobré slovo predajcu, či ti takto vyhovie. Určite by som ich kontaktovala a popísala problém s otázkou, či sa to dá reklamovať, riešiť, vymeniť. Ale či ti vyhovejú, je už na nich.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli