Jané Kawai alebo Britax Römer Smile III - na využívanie v meste a do menšieho auta. Ktorý?

Zodpovedané
16. mar 2020

Ahoj,

prosím, vedela by si poradiť pri dileme medzi Britax Romer III (https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/britax-sm...) a Jane Kawai (https://www.modrykonik.sk/kocikopedia/jane-kawa... Tieto kočíky nás zaujali dizajnom, ide nám najmä o využívanie v meste - a kočík by sa mal zmestiť do menšieho auta. Jasné, že by sme si ich mali ísť aj osobne vyskúšať do predajne, ale v súčasnej mimoriadnej situácii sme sa rozhodli obrátiť na Teba 🙂

Ďakujem vopred za odpoveď.

Ahoj!

Britax Smile mne osobne v tomto prípade príde ako horší kandidát z dôvodu váhy a skladnosti (najmä tej skladnosti). Je to väčší kočík aj po zložení. Do malého kufra auta by som ho ja osobne nevyberala, aj keď mimo toho ho považujem za veľmi vydarený.

Britax Smile III

Jané Kawai mi preto príde podstatne vhodnejší a celkovo ako super kočík. Pod 12 kg a na full-size kočík ozaj kompaktný aj po zložení, za mňa je to jednoznačné áno. Asi jediný reálny mínus by som vytkla sieťované predĺženie striešky, ale to nevidím ako zásadnú veci s ktorou by sa nedalo žiť. Za tie peniaze ozaj veľa muziky. A k tomu je aj krásny a kvalitný (zbožnujem kolesá ok Jané) 😉

Jané Kawai

A dobre robíte, do predajní teraz nechoďte ani náhodou. Stojí to za risk kúpiť naslepo - podstatne viac než ochorieť či roznášať choroby.

Držím palce.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli