Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je pri rozdiele 2,5r treba súrodenecký kočík? Či BJ City Select Lux s lavičkou, príp. len skejt?

Zodpovedané
8. nov 2019

Ahoj eli 🙂

Myslíš si, že je potrebný súrodenecký kočík pri rozdiele 2,5 roka? Starší syn sa rád vozí, myslím že z prechádzky je to tak 60:40 (kočík:na pešo). Mám teraz Baby Jogger City Premier, no nerada by som ho menila. Ale zas je tu voľba City Select Lux, kde tá nová verzia má aj takzvanú lavičku pre staršie dieťa. Alebo len dokúpiť na Premier-a skejtik? Prosím poraď 🙂

Ďakujem 🖤

Ahoj!

Dva a pol ročné dieťa, aj keď sa teda rado kočíkuje, z môjho pohľadu nie je veľmi dôvodom na kúpenie tandemového, alebo iného veľkého ťažkého a horšie ovládateľného (z dôvodu veľkého nákladu) kočíka. Nehovoriac o tom, že to je celkom investícia, ale však to tak s bábätkom obvykle býva. Určite mi príde tvoje uvažovanie dobré - pridať stupienok na Baby Jogger City Premier znie ako jeden z naj plánov. Otázne je, či ti starší bude ochotný na ňom stáť - zváž to, a ak by aj bol určite by som na to prechodné obdobie využila túto možnosť, a neskôr už potom bez… Manipulácia s kočíkom, najmä kvôli miestu pre nohy, je potom tiež o čosi obtiažnejšia, s tým treba rátať. Super ale je, že keď zoskočí a pobehá si, ty skejt len vypneš smerom nahor a ideš s mono kočíkom.

Baby Jogger City Select Lux s lavičkou je ďalším super nápadom, ak si si istá, že by teda starší syn kočíkovanie naozaj potreboval a nechcel sa ho vzdať. Treba tu rátať s menej priestranným hlavným sedadlom (do budúcna), ale naopak lavička pre staršieho ho odnesie v podstate kedykoľvek, aj o rok-dva. To je v podstate jediná iná voľba, ktorú by som mimo skejtíka ja osobne urobila.

Takže moja rada by bola nasledovná - skúsila by som najprv ten skejt. Kľudne bazárový Lascal alebo Bumprider, keby si si nebola istá - nech nie si škodná, ak by ste nevyužili. A ak sa neujme, alebo už (vopred) vidíš, že starší proste kočík ešte potrebuje, City Select Lux.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.