Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Joie Evalite Duo, Valco Snap Duo, alebo aký súrodenecký kočík pre dvojročnú a novorodeniatko?

Zodpovedané
29. jan 2019

Dobrý deň.

Prosím, poradíte mi s výberom kočíka? Máme 2ročnú dcérku, ktorej onedlho pribudne sestra. Po dlhom hľadaní a skúmaní som došla na kočík Joie Evalite Duo a Valco Snap Duo. Oba uz maju aj verzie 2019, len nie na našom trhu. Doma mám Joie Litetrax, s ktorým som viac-menej spokojná, kolieska by mohli menej hrkať. V okolí nemáme možnosť vyskúšať ako tie kočíky vyzerajú alebo fungujú. A myslím, ze sa v bežný mamičkovský deň bez súrodeneckého kočíka nezaobídem.

Ďakujem.
Prajem pekný deň.
Lucia

Ahoj!

Čo sa praktického využitia a priestrannosti týka, ja osobne si mylím, že Joie Evalite Duo by staršej dcérke, ak nie je ozaj drobnučká, mohol byť už malý. Sedáky nie sú práve z tých najväčších (možno by bolo dobré niekde vyskúšať). Menšie bábätko možno bude vyžadovať zvyk, že nie je tak na očiach.

Valco Snap Duo mi v tomto príde praktickejší, keďže sedadlá sú plnohodnotné - ale zasa, ak už má cez dva roky, možno by sa.z neho rýchlo mohol stať kočík nepotrebný. Ak ale teda určite dvojkočík potrebuješ (predsa len, ty si rozumieš najlepšie), Valco mi príde v tomto prípade ako lepšia voľba. Z ozaj ľahučkých a kompaktných modelov ti ešte dám na inšpiráciu Baby Monsters Kuki Twin, ktorý ti námahu uľahčí svojou ozaj nízkou váhou a veľmi malými rozmermi po zložení, pričom polohovať ide až do ľahu. S vložnou taškou by mohol byť praktickým riešením.

Na inšpiráciu spomeniem aj možnosť súrodeneckého skejtíka - o tom si neuvažovala? Dcérka sa čoskoro možno už ani nebude chcieť voziť, tak by mohla len nasadnúť a zosadnúť podľa potreby. Existuje aj prídavný sedák Buggypod… a posledná možnosť, kočíky kde je možné pripojiť (a aj odpojiť, ak ju už nepotrebuješ) druhé súrodenecké sedadlo, čím vytvoríš jednomiestny klasický model, alebo tandem. Tu je to už ale o čosi drahšie, a neviem, či si ty vieš predstaviť tandemový full-size kočík s dvojročnou.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.