Joie Literax 4 vs Britax B-Agile M - skladný, priestranný, aj na terén. Ktorý športový kočík vybrať?

Zodpovedané
29. jan 2020

Ahoj.

Potrebujem poradit s vyberom sportoveho kocika. Mam 14mesacnu slecnu a potrebujem sportovy kocik, ktory viem lahko zlozit do auta, nezaberie pol kufra (ako moj sucasny GT3 od Peg-Perego), je vo vnutry priestranny, ma velky kosik, velku striesku - a kolieska, ktore zvladnu aj horsi teren.

Rozhodujem sa medzi velmi podobnymi Joie Litetrax 4 a Britax Romer B-Agile M. Pre Britax mi hra, ze je vacsi aj s vacsou nosnostou, co je fajn, kedze kocik chcem vyuzivat dlhsie, resp. do kedy mala bude chciet. A neviem ci do Joie 2,5rocne dieta este napcham tak, aby sa citilo ako tak pohodlne. Pri Joie mi zasa imponuju velke nafukovacie kolieska a odkladaci priestor hore na rucke.

Neviem sa absolutne rozhodnut. Poradite mi?
Dakujem
Monika

Ahoj,

neviem, či to budú až také dobré správy, ale teda z toho čo píšeš mi nepríde, že tvoj výber - Joie Litetrax 4 či Britax B-Agile M - sú akurát vhodné na terén, ktorý spomínaš ako jednu z podmienok. Totiž, sú to riadne mestské typy, teda s kolesami bez pneumatík - na vyslovene teréne budeš drncať s oboma. Mimo toho, skladnosť, priestrannosť, košík, strieška - všetko je ok. Možno čo sa priestoru týka, tak B-Agile M je na tom o čosi lepšie. Ale vyslovene komfort v teréne by som nečakala ani od jedného.

Joie Litetrax 4

Britax B-Agile M

Keby ide o tú terénnu jazdu, ja osobne by som skôr pozerala po terénnejšom Britax B-Motion 4 Plus - ale ten je potom zasa už väčší, o niečo menej skladný.

Britax B-Motion 4 Plus

Ďalšou možnosťou by bola Emmaljunga NXT30, ktorá má asi všetko, okrem teda veľkej striešky. Tam by ale clona vyriešila aj tento detail.

Emmaljunga NXT30

Baby Jogger City Mini GT2 by bol však asi môj najväčší favorit - kombinuje všetky vlastnosti v ideálnom pomere.

Baby Jogger City Mini GT2

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli