Joie Pact versus Kinderkraft Indy. Ktorý ultraskladný športový kočík je kvalitnejší?

Zodpovedané
17. apr 2020

Ahoj. Nejde mi poslat odpoved na Tebou uz zodpovedanu otazku.

Pisala som otazku Joie Pact vs P&M Up. Spomenula si tam Indy. Viem o nom, paci sa mi, najma cena. Len odpruzenie ma nejake velmi jemne na zadnych kolieskach. Obavam sa vsak jeho polskej vyroby. Je teda na tej istej urovni ako Joie Pact - kvalitou, alebo je podla Teba Joie Pact kvalitou lepsi?

Ahoj,

ono je to ťažké povedať. Totiž u Joie Pact i Kinderkraft Indy sa jedná o lacný model. Takže nejakú super vysokú kvalitu, alebo veľký rozdiel v kvalite tam nečakaj. Oba sú odpružené len mierne. Oba sú to malé kočíky, takže zaváži maximálne chrbtová opierka (a u oboch je ok), u oboch je malá a nie tak extrémne pevná strieška. Sú to jednoducho nenáročné ultraskladné športiaky, kde sa cena podriaďuje väčšine iných vlastností, vrátane kvality prepracovania. Ja si myslím, že ani jedným v zásade nespravíš chybu, v porovnaní s tým druhým. Nezabudni (u oboch) rátať so šikmejším sedadlom (keď je v sede).

Ak by som predsa len mala rozhodnúť, Joie je asi overenejšou voľbou, najmä čo sa týka overenej značky, kvality materiálov, nepoľského výrobcu (aj keď mimo Poľska sa väčšina kočíkov aj tak vyrába v Číne, takže je to fakt len o výrobcovi, akú výrobnú cenu a požiadavky na materiál si tam nastaví). A páčia sa mi aj hrubšie plasty, trošku lepšie textílie i polstrovanie a širšie kolesá (a je aj menší po zložení).

Ideálne by bolo, aby si si ich ty osobne šla vyskúšať - ako sa tebe pozdávajú, ako sa tebe držia v ruke - ale to je aktuálne skoro nemožné, preto odporučím dať skôr na tvoj osobný pocit z kočíkov, dizajnovú preferenciu a ja k tomu dodám, že skôr sa nakláňam k Pact-u.

Joie Pact

Kinderkraft Indy

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli