Joolz Day 2 alebo 3, Hub..? Rozdiel medzi nimi a aký kombinovaný kočík vlastne vybrať pre júlovča

Zodpovedané
14. máj 2020

Milá Eli.

Som typ človeka, ktorý skôr než niečo kúpi, tak overuje, porovnáva, číta recenzie. No žiť dva mesiace výberom kočíka je už dosť... Pri prvom synovi som mala Casualplay S4. Vcelku som bola spokojná, len v športovej časti sa s fusakom "kĺzal" z kočíka a stále som ho musela naprávať.

Očaril ma Mima Xari, ale nakoľko druhý syn sa má narodiť v júli, tak športová časť s fusakom bude pre tento typ kočíka malá. A tak ďalší výber padol na Joolz. Ale ktorý? Day 2? 3? Hub? Aký je rozdiel medzi Day2 a 3? Bude ich športová časť vhodná v zime s fusakom Lodger bunker? Budem vďačná za akúkoľvek radu, či odporúčanie (nebránim sa ani rade úplne iného typu kočíka).

Ahoj,

veľké a zásadné rozdiely medzi Joolz Day2 a Day3 - sú to skôr materiály, komfort zvyšujúce vylepšenia (predĺžené pásy, háčiky na zavesenie tašky, spevnenie konštrukcie (aby bola tichšia). Ale poslúži ti aj dvojka, ak nájdeš dobrú cenovú ponuku. Mne osobne na nich okrem drobností typu rýchlo sa oškriabe konštrukcia vadí skôr to, že na prevažne mestský kočík sú Day-e veľké, robustné, pomerne ťažké a neskladné. A pritom s relatívne plytším sedákom. Takže vydržíte tak max dva roky, podľa toho, čo vidím maminy (a aj menej, pretože niekedy to proste lezie na nervy, pchať väčší kočík do kufra, najmä ak viac cestujete). Ak si s tým ale ok, budeš spokojná, lebo jazdne aj kvalitou je to veľmi príjemný model.

Joolz Day2

Joolz Day3

Hub je podstatne menší, nekorýtkový, tiež nie je vyslovene najpriestrannejší. Z praktického hľadiska vydrží dlhšie, lebo je kompaktnejší a praktickejší na každodenné používanie, nakladanie a pod. (aspoň za mňa).
Je to ale o tebe, čo preferuješ, čo vyžaduješ, čo potrebuješ, ale za mňa, na mestské používanie, je ľahší skladnejší kočík veľké plus. Všetky sú priestorovo skôr obmedzenejšie, tak na fusak to zo začiatku bude bez problémov (Bunker dáš do každého, super voľba) a s veľkým dieťaťom už samozrejme natlačenejšie.

Joolz Hub

Ja by som potom pozerala aj na kočíky ako Gesslein FX4 - skladná konštrukcia, kvalitný, pekný, Emmaljunga NXT60/Emmaljunga NXT90 - menší, skladná konštrukcia, ale pevný, kvalitný. A s fakt priestranným dlhým korýtkovým sedákom. Alebo potom Baby Jogger City Premier (krásne skladný, priestranný) či Teutonia Trio.

Gesslein FX4 Life

Emmaljunga NXT90 Ergo

Baby Jogger City Premier

Teutonia Trio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli