Joolz Day3 resp. Geo2, prípadne aké iné korýtko aj do terénu a s priestranným košíkom?

Zodpovedané
26. júl 2019

Ahoj,

v oktobri sa nam ma narodit syncek. Uvazujem o kupe kocika znacky Joolz - bud Day3, alebo Geo2. Pri dcerke som mala Peg-Perego a vobec som s nim nebola spokojna - dlho som si zvykala na to, ze musim robit male kroky, inak vzdy zakopavam o podvozok. Cely mi prisiel taky roztraseny, ruky som si na madle nevedela ako dat. Nakolko ale dcerka ani nebola kocikovy typ, tak som to uz nechala tak. V kociku mi vydrzi az teraz, aj to preto, ze to berie ako dopravny prostriedok (hlavne ked je uz unavena). Ked sa jej narodi brat, bude mat skoro 3 roky.

Byvame na dedine, kde su dost rozbite cesty. Domcek mame v kopci, cize kazda prechadzka je hore kopcom. Hladam teda kocik, ktory nebude velmi tazky, lahko ovladatelny, s dost velky kosikom (nakolko uz pri dcerke som toho na prechadzku brala viac i robila nakup casto popri tom) - pri 2 detoch toho bude o nieco viac. Geo ma velky kosik ale zaroven je i tazsi.

Bola by som rada, aby kocik zvladol bez problemov aj druhe dieta napr. na skejtiku, ak bude unavene. Rada by som tiez, aby kocik zvladol i nejaku lahku terennu trasu po lesnej cesticke. Geo mi pride i lahko skladatelny pri prevoze autom. Uvazovala som i nad Bugaboo ale nepaci sa mi, ze nakupny kosik je priehladny. Najradsej by som bola, kebyze sa da kosik i zavriet a nevidno tak casto i ten neporiadok v nom.

Chcela by som tentoraz skusit korytkove sedenie. Trosku mi vadi, ze Joolz nema polohovatelnost noziciek.

Neviem, ci vobec je kocik, ktory splny vsetky poziadavky - ale joolz ako taky sa mi celko pozdava. Ak je vsak ina znacka, co by to vsetko splnala, tak si ju rada pozriem. Cena nie je nejak dolezita.

Dakujem

Ahoj,

Joolz sú dobré a kvalitné kočíky so super jazdnými vlastnosťami, ale pravdupovediac, ani Day3, ani Geo2 jednoznačne nie sú ľahkými modelmi. Okrem toho aj po zložení zaberú kopec, kopec miesta v kufri - s tým treba vopred rátať. Každodenne do kopca, prípadne aj na prevážanie autom, by som ich ja osobne určite nevolila.

Joolz Day3

Joolz Geo2

Neviem ktorý Bugaboo myslíš ale ich košíky nie sú akurát totálne priehľadné. Skôr sú latkové (minimálne z časti) a mnohé majú aj vrchnú sťahovaciu (uzatvárateľnú) časť. Okrem toho, aj otvorený kôš - ktorý, mimochodom ja absolútne preferujem, lebo do neho zmestíš omnoho viac a máš aj podstatne lešpí prístup, ako pri uzatvorenom - sa dá vyriešiť ušitím vnútornej vložky s buď zipsom, alebo sťahovacím mechanizmom… maminy dnes šijú krásne a presne sediace veci, a košík podľa mňa je v tomto maličkosť. A
spoň oproti zváženiu zvyšnej funkcionality kočíka. Z BGB kočíkov aktuálne odporučím najmä Fox.

Bugaboo Fox

Ďalším kandidátom by bol Emmaljunga NXT60, ktorý je ozaj funkčný a relatívne skladný, ale teda nie je najľahší (je však ľahší, ako Geo) - a teda, aj košík má otvorený.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Cybex Priam zasa ponúka fajn kôš aj s uzatváraním, ale nie je to korýtko - jedine, že by si v dopredaji zohnala predchádzajúci
Priam s korýtkovým 2v1 Light sedadlom (alebo teda, možnosťou je aj bazárový).

Cybex Priam 3

Cybex Priam so sedadlom Light Seat

Novinka Mima Xari Sport je tiež zaujímavou, konečne priestrannejšou voľbou a s uzatvorenými (dvoma) košíkmi - ale teda nie je ultra malá po zložení.

Mima Xari Sport

Ja osobne som bola absolútne najspokojnejšia so Seed Papilio - ultrapohodlné sedenie, top ovládanie “jedným prstom”, no a košík je plošina - vnútro, keď dokúpiš, je veľká uzatvárateľná taška. Môj syn zbožňoval v ňom sedieť. A skladá sa na placku 😉 Tak aj ten by mohol stáť za zváženie.

Seed Papilio

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli