Kinderkraft All Road - názor; nerozpadne sa? Alebo aký športový kočík pozerať na občasné používanie pre 11mes.?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

aký máte názor na kočík Kinderkraft All Road? Veľmi sa mi páči ten s kvietkami, no neviem, či niečo aj vydrží. Kočik používam síce len sem tam, ale nechcem, aby sa hneď rozpadol. Celkom sa mi potom pozdáva aj Zopa Move alebo 4baby Stinger mi odporučila kamarátka, že vydrží dlho, lebo je do 20 kg - a moja má už 11 kg na 11 mesiacov.

Ešte Cybex Balios S alebo M som tiež pozerala, no už si sama neviem vybrať. Alebo si vybrať niečo z kvalitných Joie?? Ešte som neskúšala malú otočiť, aby ma nevidela, takže neviem, ako bude reagovať.

Rozpočet tak do 300€ a niečo na ten štýl, ktoré som vybrala. Viete mi poradiť??

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

Kinderkraft All Road je fakt dosť nový model, takže veľa k tomu, ako bude zvládať nápor času, terénu, rastúcich detí a požiadaviek mamičiek toho nie je. Ja by som ho odporučila brať ako uchádzajúci cenovo dostupný, teda lacný model a nečakala by som od neho šialene veľa. A v takom prípade budeš s najväčšou pravdepodobnosťou spokojná.

Pri nízkom rozpočte na nový kočík (lebo vždy je aj možnosť kúpiť si drahší, no bazárový) treba rátať s kompromismi. A keď to tak budeš brať, prípadne nemáš nejaké veľké nároky, bude to fajn model. Ja osobne by som ho odporučila najmä do mesta a nejaké tie nerovnosti, na také klasické vychádzky, nejaké to skladanie do auta. A najmä s tými kvietkami získaš lacno štýlovku, čo na ulici vynikne. Cena sa ale určite niekde odrazí, predovšetkým samozrejme na materiáloch.

Kinderkraft All Road

K váhe tvojej dcérky - je úplne v poriadku a niekedy okolo tohto veku sa priberanie postupne (riadne) spomalí, takže nejakú strašnú nosnosť by som teraz nehľadala a nestresovala sa ňou.

Skôr rieš kvalitu kočíka a hlavne priestrannosť sedadla. V otočnom kočíku je skoro nemožné pohodlne voziť reálne 20 kg dieťa, bude tam narvaté. A je jedno akú výrobca (z marketingového dôvodu) udáva nosnosť.

Ja osobne by som pre dieťa okolo roka, hlavne ak sa bojíš, či ten kočík nosnostne a priestorovo vydrží, preto riešila najpravdepodobnejšie kočík neotočný.
Ak to má byť aj niečo peknučké, plus to má vydržať, neber mestské modely. Auž vôbec nie lacno spravené kočíky 4baby, ktoré nemajú dobré ťažisko a ani materiály. Radšej pozri po niečom s hrubšou konštrukciou a ideálne kolesami s pneumatikami, napr. Petite&Mars Street+ s Air kolesami a ideálne nejakou limitovanou strieškou.

Petite&Mars Street

Z otočných ako alternatívu poradím Joie Versatrax. Kočík je fajn - samozrejme s vlastnými malými muchami.

Joie Versatrax

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli