Kočík Cybex Talos S lux a Muuvo Quick 2.0 - aký športový kočík aj na poľné cesty? Dá sa na Talos-e vymeniť strieška, keby bolo treba?

Zodpovedané
20. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako je na tom kvalitou a s terénom kočík Cybex Talos S lux a poľský kočík Muuvo Quick 2.0. Potrebujeme terénnejší kočík kvôli rozbitým chodníkom, a taktiež chodíme na prechádzky so psom, takže aj poľné cesty. V kočíkovom obchode nám odporučili Muuvo, lenže som o ňom ešte nepočula. Ani jeden z týchto kočíkov nemá recenzie. Momentálne máme kočík ABC Design Viper 2018 a som s ním neskutočne spokojná, lebo je ako traktor a prejde všetko. Len sa mi nepáči športová časť a teda zháňam náhradu, najlepšie otočnú v oboch smeroch. Dcérka má skoro sedem mesiacov a ešte sama nesedí.

Ak by ste odporučili Cybex Talos S Lux, chcela by som sa ešte opýtať, či sa dá vymeniť strieška alebo nejaké iné riešenie, ak by dcére vadili okienka. Mne sa veľmi páčia, ale neviem, čo na to ona.

Ďakujem za odpoveď 🙂

Ahoj,

Cybex Talos S je konštrukčne veľmi podobný Balios-u S. Je aj trochu odpružený, aj robustnejší najmä vďaka velikánskym kolesám, ale nie je to vyslovene tank s neskutočne mäkkým odpružením. Do mesta - aj na rozbité chodníky či občasné poľňačky bude absolútne ok a aj praktický. Strieška je podľa mňa ok a ak sa ňou stresovať ty nebudeš, na 99% som si istá že ani dcérka sa nebude. Obvykle to viac vadí rodičom a nervozitu cítia aj deti, než naopak.

Cybex Talos S 2in1

Ak by predsa len bol problém, vyslovene náhradná strieška sa nepredávala, ale máš dve možnosti, ak by si musela vymieňať. Buď použi prúty, úchyty plus striešku z Bugaboo Donkey, alebo si daj na mieru ušiť podľa svojich predstáv. Obe sú to drahé možnosti, ale absolútne riešiteľné (ale stále si myslím, že to problém nebude).

Bugaboo Donkey

Oproti druhému - Muuvo Quick 2.0 je podľa mňa Talos asi lepší, teda hlavne kolesami (prednými) na ten terén. Quick nie je zlý, ale terénny vyslovene podľa mňa nie je. Skôr mestský plus nejaké tie nerovnosti.

Muuvo Quick 2.0

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli