Kočík do extrémne náročného terénu - aký to zvládne?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

viete mi prosím poradiť kočík, ktorý pohodlne zvládne aj náročné terény ako rozbité obecné chodníky či poľné cestičky plné kameňov?

Ďakujem za odpoveď!

Ahoj,

pri naozaj veľmi zlom teréne treba dbať na dve veci - k tomu, aby sa ti pohodlne kočíkovalo. Je to veľkosť kolies (čím väčšie, tým lepšie), plus zodpovedajúce odpruženie. Naopak rátať zasa musíš so zvýšenou váhou a menšou skladnosťou, ktoré budú z terénnosť automaticky vyplývať.

Začala by som určite trojkolkami, pretože tie sú na ťažký terén a šport manipuláciou prispôsobené najviac. Tam jednoznačne stoja za zváženie trojkolky značky TFK, Mountain Buggy, Thule, ako aj Baby Jogger Summit X3. Zo štvorkoliek by to jednoznačne bol Emmaljunga NXT90 či nekorýtkový Emmaljunga NXT90 F.

Baby Jogger Summit X3

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

A spomenúť by som chcela aj Casualplay LOOPi Allroad, ku ktorému dokúpiš aj trojkolesovú nápravu Casualplay LOOPi Running a máš všestranne využiteľný kočík na bežne zhoršený, ako aj fakt zlý terén+šport.

Casualplay LOOPi Allroad

Casualplay LOOPi Running

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli