Kočík funkciami podobný Peg-Péregu, ale "mäkší"?

Zodpovedané
19. mar 2019

Ahoj,

poprosila by som od teba radu, aký športový kočík obzerať. Mal by mať funkcie ako Peg-Pérego Book, čiže predĺženú strechu, polohovanie čo najviac do ľahu, polohavanie nôh, nánožník, otáčenie k sebe/od seba, polohovateľnú rukoväť, veľký košík a zároveň sa aj dobre skladať do auta. Ale mal by byť terénnejší - na naše rozbité, neupravené chodníky... Na Péregu je všetko super - až na ten podvozok, ktorý na našich chodníkoch hrkoce a dosť mi to vadí. Na cene nezáleží.

Vopred ďakujem za rady, a prajem krásny zvyšok dňa,
Lucia 🙂

Ahoj,

ak má byť aj otočný, ja osobne by som najprv zvažovala aktuálne veľmi obľúbený Cybex Balios S, čo je dobrým pomerom cena - kvalita. Nemá však tebou požadovaný nánožník. Dá sa dokúpiť jedine nejaký univerzálny, napríklad od Pinkie. Má však vcelku fajn fusak, ktorý nánožník dostatočne nahradí.

Cybex Balios S

Easywalker Mosey+ je tiež vyhovujúcim vo viacerých ohľadoch, len teda ten nánožník nemá originál (mnohé značky jednoducho dodávajú len voliteľný fusak).

Easywalker Mosey+

Ďalším takýmto kúskom je aj Emmaljunga Viking. Concord Camino by tiež veľa vecí splnil, len tá strieška nie je taká dlhá.

Emmaljunga Viking

Concord Camino

Za zmienku stojí aj Gesslein F4. Jané Kendo je tiež atraktívnou mestskou voľbou, ktorá má menšie, no príjemne odpružené a kvalitné kolesá vhodné aj na nerovnosti. Valco Snap Ultra Tailormade s dokúpenými Sport nafukovacími kolesami by teoreticky tiež mohol uspokojiť tvoje požiadavky.

Gesslein F4 Air+

Jané Kendo

Valco Baby Snap Ultra Tailormade

Z lepších/drahších modelov by som ja osobne pozerala na Britax Go Big. Je to možno už trochu prestrelenie, čo sa veľkosti/terénnosti týka, ale ver mi, že pohodlnejšiu jazdu aj na rozbitých chodníkoch s iným kočíkom len tak nezažiješ. A po odňatí kolies nie je ani taký neskladný.

Britax Go Big2

Tiež priveľký bude pravdepodobne aj nový Quinny Hubb, no za kuk nič nedáš. Z menších luxusnejších modelov by som zasa pozrela Joolz Hub.

Quinny Hubb Mono

Joolz Hub

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli