Kočík na beh (light tempo) od narodenia resp. od troch mesiacov, niečo lacnejšie

Zodpovedané
21. júl 2019

Ahoj,

viem, ze podobnu temu si uz riesila (co sa tyka kocikov na behanie), avsak vsetky spominane kociky boli vhodne pre cca 9-10 mesacne babo... Ja by som vsak xcela kocik,s ktorym by bolo mozne behat (len take light tempo) aj s cca 3m babom...

Nemam na mysli nejaky narocny teren,skor nova asfaltova cesta u nas dolinou 😉 Cenovo by som tiez uvitala skor nieco lacnejsie, nakolko pri starsich dcerkach sme sa viac nosili ako kocikovali, a to planujem aj teraz. Kocik ozaj potrebujem len na ten beh alebo take rychlejsie tempo za detmi, ked budu na bikoch.

Dakujem velmi pekne za radu😘

Ahoj,

v prvom rade by som začala upozornením, že nie je vhodné behať s malým bábom pod pol roka, resp. určite sa poraď aj s pediatrom. Je to najmä z dôvodu, že nie sú dostatočne pevné v oblasti krku a chrbtice. Otrasy z behu, nebodaj aj nejaká nešťastná nehoda, sú pre nich omnoho hrozivejšie ako u starších detí.

Druhým krokom bude povedať, že teda aj keď s dieťatkom behať budeš, daj pozor a naozaj skôr len rýchlejšie kráčanie, pobehnutie - nič vážne, kým na to nebude pripravené. Pozrela by som možno na Baby Jogger City Elite, Joie Crosster a podobné (napr. kočíky značky TFK, možno aj bazárové) - ideálne s nejakým hniezdom alebo vymedzovacou vložkou. Rátaj totiž s tým, že takéto dynamické športiaky sú proste aj vo vnútri väčšie a žiaden výrobca, aj z legálneho hľadiska, nevyrobí kočík na behanie od narodenia (môže to totiž byť až život ohrozujúce, ak sa niečo prihodí).

Baby Jogger City Elite

Joie Crosster

Britax Go Next

Naj voľbou by bol skôr otočný Bugaboo Runner (alebo cenovo už úplne nedostupný Emmaljunga NXT Challenge) - aj z dôvodu, aby si na dieťatko videla. Ale teda je tam problém aj s cenou (nie je najlacnejší), ako aj s korýtkovým sedením. To by ale ani tak nevadilo, pretože stačí vyrovnávacia vložka (X-Lander X-Rest, Babystyle Egg, Mamas&Papas Sola City, Quinny Coccoon a iné) a korýtko ti vyrovná. Takže za mňa naj toto riešenie, ale viem, že ide do peňazí.

Bugaboo Runner

Emmaljunga NXT Challenge

Babystyle Egg

Mamas&Papas Sola City

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli