Kočík na zimu, do terénu, hojdavý s nafukovacími kolesami, no skladný - do 700 eur trojkombinácia

Zodpovedané
29. apr 2020

Ahoj,

ja som asi narocna maminka, ale termin mam v novembri a chcela by som kočík trojkombinaciu. Ale nech sa da manualne hojdat, teda aby mal dake struny, tiez nafukovacie kolieska, vanicka aby nebola z vnutornej strany cierna ale biela alebo nejaka svetla, a aby bol vhodny ako aj do mesta, tak aj do terenu, kedze byvame v kopcoch, lahko skladatelny a spratny do mensieho auta, lebo nemam kombi. Cenovo asi aby bol strop 700€.

Dakujem

Ahoj,

je tu problém, ktorý asi práve ty nazývaš slovom “náročná”. A to - chceš hojdavý kočík, čo znamená robustnú a riadne odpruženú konštrukciu, chceš aby bol do terénu, ale zároveň ľahko skladný a spratný. To sa nedá v tomto zmysle. Dá sa robiť kompromis, ale bude to buď menej alebo minimálne hojdanie a spratnejší, no menej terénny. Alebo kompromis obetovania skladnosti na úkor hojdania a terénnosti. Lebo kočík do terénu ani nemôže byť minimalisticky skladný, mal by primnoho spojov v ktorých sa konštrukcia zalamuje a tým pádom oslabuje.

Takže ja poradím najprv väčšie modely, ako napr. Bebetto Bresso - budeš aj môcť hojdať, ale skladný nie je ani náhodou.

Bebetto Bresso

Z menších a menej hojdavý, no podstatne lepšie skladný je Espiro Only.

Espiro Only 2020

Ďalej je jednoznačne výbornou voľbou aj väčší, no konštrukcia relatívne skladná a hlavne ľahká ABC Design Salsa 4. To by asi pri tvojich požiadavkách bola moja najpreferovanejšia voľba. A to v rámci kompromisu, práve skôr bez nafukovacích kolies. Pravda je ale, že nie všetky vaničky tam majú svetlé vnútro, ale to mi príde ako najmenej a tiež ako riešiteľná vec.

ABC Design Salsa 4

Potom možno menej hojdavý, ale dobrý stred terénnosti a skladnosti (aj keď vyslovene skladný nie je) - Concord/Camino.

Concord Wanderer

Concord Camino

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli