Kočík pre novorodenca - dvojkombinácia do 700 eur, mal by sa dať trošku pohojdať. Páči sa mi Anex l/type

Zodpovedané
13. nov 2020

Dobrý deň.

Som momentálne v 5. Mesiaci a už pozerám kočíky. Riadna veda! 😀

Chcela by som sa teda poradiť pri výbere. Budeme často cestovať autom, preto hľadám kočík, ktorý sa ľahko skladá a nie je príliš ťažký.
Bývame v meste, takže s cestou by problém nemal byť, ale mohol by zvládnuť aj ťažší terén pri prechádzkach.

Bola by som rada, keby nebol úplne pevný, v tom zmysle, že bábätko viem v ňom aj trošku pohojdať. Veľmi sa nám páči Anex l/type, ale ešte sme ho nevideli naživo.

Náš rozpočet na dvojkombináciu je 700 eur, autosedačku chceme kúpiť zvlášť.
Ďakujem vopred za radu a odporúčania.

Ahoj,

Anex l/type je určite dobrým kandidátom na dobrú skladnosť a nevysokú váhu. Na to bude ok. Ak sa ale pozrieš na predné kolieska, zistíš, že na ťažší terén vhodný určite nebude. Rovnako to nie je ten typ kočíka, ktorý by si mohla nejako viac hojdať. Je tam odpruženie veľmi jemné, vyslovene na tlmenie otrasov. A to vlastne aj dosť hovorí o tvojich požiadavkách, resp. ich splniteľnosti - bude to ťažké. Buď chceš ľahší skladný kočík, ale tam len máloktorý bude viac odpružený príp. na ťažší terén. Alebo bude ťažší terén prioritou a tej sa podriadi aj veľkosť a váha kočíka.

Anex l/type

Ak ti môžem poradiť, kuk po Easywalker Rudey. S 11,5 kg je podobne váhou, ako l/type, plus je pevnejší, odpruženejší a kolesami vhodnejší aj na nerovnosti. Neviem ti akurát sľúbiť hojdanie. Myslím si, že poslúži veľmi fajn.

Easywalker Rudey

Vyslovene hojdaví by potom boli skôr jeho bratia, Easywalker Harvey2 (je ale drahší a podstatne menej skladný, no váha je veľmi fajn).

Easywalker Harvey2

Alebo potom menší EW Charley - tiež nie vyslovene terénny. My sme s ním prešli aj les, plus teda odpruženie mierne hojdanie dovoľuje.

Easywalker Charley

A potom ti odporučím ešte Moon ReSea S alebo Joie Versatrax. Tiež schopné aj na nerovnostiach a tiež nie ťažké. Tiež tam nečakaj nejakú veľkú mäkkosť odpruženia, bude to na typ také klasika.

Moon ReSea S

Joie Versatrax

Z hojdavých ešte spomeniem ABC Design Salsa. Ten zasa nie je až taký skladný. Ako vidíš, je to vždy niečo za niečo. Ideálne je preto vybrať si z týchto opozitných vlastnosti jednu prioritua tej podriadiť vlastnosť druhú.

ABC Design Salsa 4

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli