Kočík pre švagra - pre dievčatko, vysoký tatino+nízka mamina, stredná cenová kategória, skladnejší a nie široký

Zodpovedané
29. apr 2020

Ahoj,

takze kedze som uz par rokov mimo temu 🙂 - dcerka ma uz 10 rokov, spolieham sa na tvoj typ. Potrebujem ako dar kupit pre svagra kociar, za dva mesiace cakaju dievcatko. On je vysoky az 1,98 ona zase nizucka, 1,60. Cenovo taky stred ale priplatime ak to stoji za to, nic tazke a auto maju velke Fort, samozrejme chcu, aby to bolo skladne.

Do prirody extra nebudu chodit, myslim ziju vo velkomeste, ale skor mozno aby sa to dalo na plaz zobrat, kedze ziju v Atenach. Nechceme ale, aby bol prilus siroky. Asi chcem vela... ci?

Ahoj,

k nizučkej mamine a vysokému tatinovi by som ja osobne odporučila skôr nižší, maximálne stredne vysoký kočík. Určite nič vyššieho, na to by mala postačiť vyššia rukoväť. Lebo kočíkujúca nízka mama bude s vysokým kočíkom skôr trpieť, nevidieť cez neho a podobne. A mama bude určite kočíkovať často, pravdepodobne častejšie ako tatino.

Čo sa pláže - prechode po piesku týka, tam to bude problém s každým kočíkom - piesok ložiskám kolies dosť ubližuje a tiež ich riadne zastavuje. Ja by som odporučila kočík odparkovať a ak je nutné, tak ho vziať k sebe, tak ťahať po zadných. Nech ten otočný mechanizmus hneď neucpú.

A teraz k modelom. Spomínaš strednú cenovú kategóriu. Ja by som do mesta začala skôr skladnejšími, nižšími všestrannými modelmi, a preto odporučím:

Cybex Balios S

Jané Kendo

Jané Kawai

Moon Style

Z takých dostupnejších novinku Euro-Cart Crox.

Euro-Cart Crox 2020

Z takých väčších, schopných, no i relatívne skladných určite stojí za to Baby Jogger City Premier.

Baby Jogger City Premier

A ultra zaujímavým mestský modelom je aj Quinny VNC.

Quinny VNC

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli