Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kočík Roan Coss 2019 - je to dobrá voľba trojkombinácie?

Zodpovedané
27. jún 2019

Dobrý večer,

v obchode sa mi veľmi zapáčil kočík Roan Coss 2019. Je to trojkombinácia za 595 eur, čo si myslím, že je dosť dobrá cena za trojku. Bábätko sa nám má narodiť v zime a tým pádom sa mi kočík zapáčil väčšou vaničkou a hlavne horným šiltom; na spodnej časti je tiež clona. Kočík má v cene aj dosť veľké príslušenstvo ako napr. sieťka proti hmyzu, pláštenka, dečka, rukávnik zimu, matrac, taška atď.

Môžem poprosiť názor na tento kočík?
Ďakujem 🙂

Ahoj,

Roan Coss je za mňa na manipuláciu príjemný a relatívne dizajnovo podarený kombinovaný kočík. Rozumiem, prečo ťa zaujal.

Roan Coss

Roan Coss je novinkou pre rok 2019. Je to robustná kombinácia v modernom, dizajnovo minimalistickom prevedení, vhodná aj do zhoršeného terénu. Hladkej jazde totiž napomáhajú nafukovacie nízkoprofilové kolesá s aretáciou, ako aj odpruženie. Konštrukciu samotnú zložíš jednoduchým potiahnutím za pás a po zložení je možné ju vďaka nemu prenášať na ramene.

Štýlová vanička hranatých tvarov ponúka možnosť podvihnutia opierky pod chrbátikom. Jej výhodou je aj extra predĺžiteľná, odvetrávaná strieška s dvoma možnými šiltami (klasickým, ako aj sieťovaným), ale i zvýšený zateplený nánožník. Športová časť klasickej funkcionality je sklopná až do ľahu a otáčať ju môžeš v oboch smeroch. Aj ona disponuje predĺžiteľnou strieškou, naviac tiež mäkkou podložkou a zladeným nánožníkom. Voliteľne si k setu môžeš doplniť autosedačku Kite, alebo známejšie značky autosedačiek s úchytmi typu Maxi-Cosi. Samozrejmosťou je aj bohaté príslušenstvo ku kočíku v cene.

Na čo by som si dala pozor je v prvom rade váha. Je to ťažký a mohutný kočík a o to viac v športovej verzii. Vanička, napriek poľskému typu kočíka, nie je z najväčších - rozmer matraca je priemerný, na dĺžku 73 cm. Športová časť tiež nie je obrovská, resp. chrbtová opierka je dostatočná, ale rátaj s nižšie umiestnenou strieškou a kratšou opierkou nožičiek, čo zo sedadla robí tiež skôr veľkostne priemerné resp. nepríliš veľký sedák. Celkovo - ako kočík s hlbokou vaničkou je to fajn model, ale nedlhodobé používanie, nakladanie do auta mne osobne príde priťažký.

A k používaniu v aute ešte - ja osobne by som si zadovážila lepšiu autosedačku, ako tú originálnu. Na príslušné adaptéry dokážeš pripnúť známejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie autosedačky značiek ako Maxi-Cosi, Cybex a i.

Ak by som si ja osobne mala vyberať z cenovo atraktívnej, robustnejšej kombinácie, zvážila by som skôr niečo ako Kinderkraft Prime - okrem priestrannejšej vaničky je aj o viac ako tri kilogramy ľahší.

Kinderkraft Prime

Kinderkraft Prime je moderný kombinovaný kočík do väčšiny terénov. Hladkej jazde i na nerovných povrchoch napomáhajú nielen nafukovacie kolesá, ale aj dvojitý systém odpruženia konštrukcie. Výhodou modelu Prime je aj nastaviteľná rukoväť či dobre prístupný a relatívne priestranný nákupný košík.

Športové sedadlo je plne otočné a polohovateľné v chrbtovej i nožičkovej časti až do ľahu. V prípade potreby ho využiješ aj pre nesediace dieťa - pre novorodenca je však určená hlboká vanička. Tá umožňuje opierku chrbta pre staršie či refluxové bábätko zdvinnúť. Prime ponúka aj možnosť pripojenia autosedačky známych značiek s koncovkou Maxi-Cosi pomocou dodávaných adaptérov. V sete okrem samotného kočíka nájdeš aj pláštenku, nánožník, prebaľovaciu tašku a pumpu na kolesá.

Také Nové Bebetto Torino mi z hľadiska váhy, vaničky i športovej časti dáva väčší zmysel.

Bebetto Torino New (2019)

Bebetto Torino vydaný pre rok 2019 je vynoveným pokračovaním pôvodného modelu Torino s minimalistickejšou a kompaktnejšou konštrukciou, modernizovaným dizajnom s prominentnými strieškami s výrazným šiltom a novými Flexy kolesami, ktoré sú nenafukovacie, a teda odľahčené a bezúdržbové. Samozrejmosťou sú aj nové farby v ponuke, a to nielen základná línia s bielym či čiernym rámom, ale aj prémiová edícia Si v čiernej farbe so vzorovaním a zlatým či medeným rámom

Športové sedadlo je dostatočne priestranné, a môžeš ho otočiť a polohovať až do ľahu. Otočná a polohovateľná je o niečo hranatejšia hlboká vanička s XXL predĺžiteľnou strieškou. Obe nadstavby sú tiež vybavené pohodlným polstrovaním a odvetrávaním pre letné dni. Dokúpiteľnou autosedačkou vytvoríš z kočíka trojkombináciu. Ku Torino patrí tiež kompletné základné príslušenstvo.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.