Kombi kočík pre vysokých rodičov s dobrými kolesami, odpružením a veľkou vaničkou - Britax? Jané? Concord? Teutonia?

Zodpovedané
15. jan 2021

Už niekoľko dní študujem kočíky na nete a napriek tomu, že pomaly vychádzam z tmy 😂, stále sa neviem úplne rozhodnúť a mám kopu otázok.
V prvom rade hľadám kombinovaný kočík pre vysokých rodičov, keďže manžel ma skoro 2 metre, nech nemáme ku kočíku ďaleko.

Potrebujem kočík s relatívne veľkou vanickou, keďže budeme mať augustové bábätko. Na Brio Go ma odrádza trochu šnúrkový systém chrbtovej opierky na športovej časti. Ešte sa mi pozdávajú Concord Wanderer alebo Camino, Jané Crosswalk... len sa bojím, či nebudú prinízke. Ani Teutonia nie je zlá, čo sa týka kolies, čo tiež nechcem, aby boli malé. Len sa mi zdá vanička Teutonia dosť malá. Kolesá nechcem malé, chcem aby zvládli štandardnú mestskú záťaž a mali slušné odpruženie.

Ktorý z týchto kočíkov má dosť dlhú striesku, prípadne vetracie okienko? Podmienka je aj možnosť nakliknúť autosedačku.

Čo sa týka ceny, špeciálne limity nemáme, mám v pláne kúpiť kočík cez bazár.

No keď to zhrniem potrebujen kočík pre vysokých, s veľkou vaničkou, dobrou športovou časťou, naklikávacím systémom a dobrými kolesami. Budem rada za každú radu 😁.

Ďakujem

Ahoj,

ak ozaj chceš voziť dieťatko ešte v zime v hlbokej vaničke, veľká korba bude asi fakt prioritou. Práve kvôli tomu ti rovno odporučím Britax Go Big, ktorý má priestranné obe nadstavby a k tomu odpružený je fakt kráľovsky. Polohovanie pásom rozumiem, nie každý to preferuje, ale brala by som to ako daň - kompromis za jeho iné vlastnosti, ktoré sú naozaj super.

Britax Go Big

Mimo to odporučím Stokke Trailz Terrain. Je to ešte lepšia, aj keď možno aj drahšia (hoc i z druhej ruky) možnosť. Je to korýtko a úplne inak stavané. Pre deti však všeobecne pohodlné a polohovateľné tlačidlovo, nie páskom. Pre vysokých rodičov je úžasný aj v tom, že nadstavby sú fakt vysoko - k dieťatku máš blízko, bábo tiež neskôr má super výhľad. Je to veľký a ťažší kočík, ale ak je odolný terénny vyšší kočík tvojou prioritou, silno odporúčam.

Stokke Trailz Terrain

No a z lacnejších a priestranných určite kuk ABC Design Salsa 4 Air, ktorý je aj odpružený, aj s veľkými kolesami a vaničku má naozaj veľkú.

ABC Design Salsa 4 Air

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli