Kombinované kočíky X-lander X - Move vs. X - Pulse - je veľký rozdiel v terénnosti, funkčnosti?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň.

Na základe mojich požiadaviek ste mi odporučili X-Lander X-Move. Našla som medzi kociarmi aj X - Pulse. Príde mi aj o niečo ľahší. Je medzi nimi nejaký extrémne veľký rozdiel? Čo sa aj terénu týka. Čo som pozerala, tak X Pulse má menšie kolesá, len neviem, či to nejako ovplyvňuje aj funkciu kočiara. Neviem, či teda pozerať aj ten, alebo sa radšej zamerať na X-Move. My budeme mať bábo na prelome februára/marca, takže skôr to bude letné bábo. Takže mi skôr ide o športovú časť - aby sa dala využiť aj v zime.

Ďakujem pekne

Ahoj!

X-Lander X - Move a X-Lander X - Pulse sú funkčne fakt dosť odlišné modely. Typ a veľkosť kolies, ako aj váha a šírka, robustnosť konštrukcie sú pri zdolávaní nerovností, stabilite, odolnosti kočíka ultra dôležité faktory. A tu sú u kočíkov obrovské rozdiely.
Ak si želáš kočík terénny, tak určite ti neodporúčam ozaj mestský. S menšími penovými kolesami vybavený X Pulse bude to proste niečo kompaktnejšie do mesta, ale určite nie odolné na ťažšie nerovnosti. Naopak, do mesta zasa niečo také ťažšie, robustné ako X Move nebude najpraktickejšie.

X-Lander X-Move

X-Lander X-Pulse 2016

Ja osobne by som potom na terén jednoznačne zvážila aj Britax Go Big, kľudne aj bazárový.

Britax Go Big2

Ak teda váha a rozmer po zložení nie sú tak dôležité kritériá (oproti zvládaniu nerovností), lebo tam je zasa (aj oproti X-Move) neskutočné to odpruženie a pohodlie jazdy. Aj športiak je taký väčší, priestrannejší (ale je vcelku dobrý aj u X-Move, zasa báť sa netreba).

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli