Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kombinované kočíky značky Peg-Pérego - ktorý? A je to vhodný, skladný výber do mesta a na zimu?

Zodpovedané
6. sep 2019

Ahoj,

uvažujeme nad kúpou kočíka zn. Peg-Pérego. Hľadáme menší, ľahký (nemáme výťah v dome), praktický a skladný kočík, vhodný do mesta, pre zimné bábätko. Pravdepodobne trojkombináciu, teda riešime aj bezpečnosť vajíčka.

Máš nejakú skúsenosť s touto značkou? Prípadne by si nám vedela odporučiť konkrétny druh kočíka tejto značky (okrem tých trojkoliek)?

Vopred ďakujem 🙂

Ahoj,

tákže, Peg-Pérego. Začala by som s výhodami týchto kočíkov a tými sú - dobrá ovládateľnosť, krásny, šmrncovný, nádherné materiály a dizajny (polstrovaných) poťahov… Okrem toho, pohodlné, aj keď nie vnútorne veľké vaničky, ktoré možno pútať aj do auta (s auto kitom); XXL nákupné košíky, striešky športiakov so super rozšírením… na papieri - super. No potom prichádzajú nevýhody reálneho používania, a to - tvrdá, minimálne citeľne odpružená konštrukcia, ktorá sa ti časom a nerovnosťami žiaľ častokrát rozhrká; pomerne veľké skladanie (zaberie množstvo kufra); pomenšie sedacie časti… na zimu, ako ho ty chceš, sa ti kolesá a ložiská zaplnia snehom a tiež to nebude terno - teda, jedine v pohode na odhrnutých chodníkoch (vtedy jasnačka, že ok).

Takže čo som ti chcela - je to pekný a pre dieťa pohodlný kočík, ale pravdupovediac, viac štýlový, ako praktický, Sranda, chcela som povedať že možno tak s výnimkou trokoliek, ktoré sa mi zdajú podarenejšie - ale teda, pýtaš sa na modely mimo trojkoliek. Ak by som predsa len mala od tejto značky vybrať, boli by to teda tie trojkolesové kočíky, alebo potom skôr ľahšie športiaky a golfky (ako Pliko Mini) - a to na použitie v role druhého kočíka na nenáročné prechádzky, výlety a do auta. Ok, ešte musím povedať, že ako hlboký je podvozok Classico tiež super.

Z praktických a skladných kočíkov do mesta, ale aj na zimu, by som ja osobne spomenula napríklad taký Easywalker Harvey s all terrain kolesami; obľúbený Cybex Balios S; super pomer cena-výkon u ABC Design Salsa 4, originalitu u limitky Jané Kawai, funkčný dizajn Stokke Beat… a ešte pozri aj na Moon Style a značku Mutsy.

A k bezpečnosti vajíčka - autosedačky by som vypichla skôr univerzálne dostupné značky ako Maxi-Cosi (+ Cybex, GB, Recaro, BeSafe, Kiddy, Joie, Avionaut, Nuna Pipa, Safety 1st) s koncovkou typu Maxi-Cosi, teda s adaptérymi nakliknuteľné na drvivú väčšinu kočíkov. Sú to testované a bezpečné značky, čo je teda vo veľkej miere aj Peg-Pérego, ale teda nie v až takej veľkej miere. Aj predajnosť takého vajíčka je vysoká (aj kvôli bezpečnosti, aj kvôli kompatibilite).


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka.